На Богоявленському — гігантська вирубка: 182 дерева під сокиру заради АЗС ОККО, АТБ і автомагазину
Бетон замість зелені: 182 дерева знищать під носом у мешканців Богоявленського
На перетині проспекту Богоявленського та вулиці Кобера в Інгульському районі Миколаєва, між багатоповерхівками та територією ДП «Зоря»-«Машпроект», стартували підготовчі роботи для будівництва автозаправної станції ОККО, супермаркету АТБ та автомагазину. У межах цього проєкту планується вирубка 182 дерев, переважно дубів віком 40–60 років. Про цю ситуацію повідомили «МикВісті».
На місці забудови 7 травня працювали представники підрядної організації та Н. Барчук, інспекторка Державної екологічної інспекції. Вони проводили обстеження території для складання акту щодо зелених насаджень.
— Згідно з планом, під вирубку йдуть 182 дерева. Компенсаційно мають висадити близько 70. Ми лише складаємо акт і описуємо, що саме підлягає знищенню. Остаточне рішення буде після оцінки впливу на довкілля, — повідомила Наталія Барчук.
Активісти, які прибули на місце, зазначили: висадити 70 дерев замість 182 — це пряме знищення зеленої зони, адже дуби були природним бар’єром між промзоною і житловим районом.
— Готові висадити стільки дерев, скільки скаже міська влада, — відповів представник забудовника на зауваження екоактивіста Д. Рябченка.
Мешканці сусідніх будинків заявили, що громадських слухань не проводилось, хоча проєкт передбачає будівництво об’єктів підвищеної екологічної небезпеки.
— До війни вже хотіли побудувати тут АЗС, але ми зупинили. Згідно з нормами, біля підприємства має бути зелена зона, щоб поглинати пил і гази. І автозаправка не має бути поруч із багатоповерхівкою. Ми знову проти, — сказала Тетяна, жителька будинку поруч.
Історія забудови цієї ділянки триває з 2014 року, коли компанія ТОВ «Світ здоров’я» отримала у користування земельну ділянку площею 7 643 кв.м під будівництво спортивно-оздоровчого центру. Формально ця мета залишалася незмінною до червня 2024 року, коли компанія звернулась із проханням змінити цільове призначення землі — тепер тут офіційно дозволено розміщення об’єктів дорожнього сервісу.
Процедура зміни цільового призначення пройшла за кілька секунд на засіданні земельної комісії 25 червня 2024 року, а вже 27 липня сесія міськради затвердила новий статус ділянки. Усе це відбувалося в пакетному режимі, разом з десятками інших питань — без публічного обговорення і пояснень.
Показовим є фрагмент розмови під час засідання земельної комісії 23 квітня 2024 року, де голова комісії О. Нестеренко ставить питання голові Інгульського району Г. Ременніковій (обидві — депутатки міськради):
— Анна Володимирівна, як голова Інгульського району, скажіть, вам відома ця ситуація? Там все добре?
— Так, там все добре.
— Там площа земельної ділянки велика, тому я і питаю.
— Там продовження оренди.
— Ні. Тут ідеться не про продовження. Ця ділянка колись була в оренді, а зараз її передають ТОВ «Світ здоровʼя» для добудови.
— Там все добре.
Уже 31 жовтня 2024 року компанія отримала містобудівні умови та обмеження. Водночас мешканці нагадують: подібний конфлікт вже був — у 2014-2015 роках.
Тоді, у березні 2014 року, в.о. мера Ю. Гранатуров публічно визнав, що ситуація викликає запитання, і пообіцяв призупинити роботи. Але мешканці стверджують: будівництво тривало вночі, попри формальну заборону.
У січні 2015 року протестувальники — мешканці вулиці Кобера та працівники «Зоря»-«Машпроект» — заявляли про вирубку 100 дерев, риття траншей і нічне будівництво автозаправки під виглядом спортивного центру.
28 січня 2015 року міська рада відмовила компанії у продовженні оренди. Але тепер, через роки, проєкт повернувся — і дерева знову під загрозою знищення.
Зеленая шваль творит что хочет
Nema cliv