Політика

Парад відмов: "друзі" росії масово забули про 9 травня

Навіть союзники тікають: на парад у москві не приїде понад третина "друзів" путіна

Цей материал також доступний

Замість показової єдності — стримана дипломатія та мовчазне дистанціювання. Країни, які кремль регулярно називає «стратегічними партнерами», один за одним відмовляються від участі в параді або обмежуються малозначущими делегаціями. Про це 7 травня 2025 року пише РБК-Україна з посиланням на російські ЗМІ.

Хто не приїде:

Пакистан — повністю проігнорував запрошення.
Індія — скасувала вже анонсований візит прем’єр-міністра Н. Моді, замінивши його делегацією Міноборони. Більше того, Моді сьогодні скасував також поїздку до Європи, вочевидь уникаючи резонансних зустрічей на фоні війни рф проти України.
Південна Африка (ПАР) — замість лідера приїде міністр оборони.
Іран — відрядив до Москви лише посла, без участі перших осіб.
Індонезія, яка лише цьогоріч стала членом БРІКС, обмежилася міністром оборони.
Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), які приєднались до БРІКС у 2024 році, взагалі не заявляли про участь у параді.
Прем’єр Угорщини В. Орбан, попри тісні зв’язки з Кремлем, не приїде — в адміністрації заявили, що такий візит “не обговорюється”.

Хто приїде:

– Прем’єр-міністр Словаччини Р. Фіцо — єдиний представник ЄС, який підтвердив участь.

Водночас росія позиціонує себе як центр впливу у рамках союзів БРІКС і ШОС. У цих утвореннях, крім рф, — 15 держав, зокрема:
Бразилія, Індія, Китай, ПАР, Іран, Єгипет, Ефіопія, ОАЕ, Індонезія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Пакистан, Таджикистан, Узбекистан.

Але насправді — 6 із 15 країн вже заявили про відсутність своїх лідерів. Інші ще не дали чітких сигналів.

ШОС (створено 2001 року) та БРІКС (від 2009 року) розглядалися росією як стратегічні альтернативи Заходу — політично та економічно. Але навіть у цих об’єднаннях кремль сьогодні не може зібрати повноцінного дипломатичного кворуму.

Сама суть параду — демонстрація сили та єдності — втрачає сенс, коли ключові партнери уникають публічної присутності поруч із кремлем. У міжнародному політичному контексті це — не просто відмова. Це сигнал про токсичність росії навіть у колі лояльних країн.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button