СуспільствоТема дня

Місто, що "п’є" в три рази менше, ніж планували: Миколаєву урізали новий водогін

Новий водогін для Миколаєва будують менш потужним через катастрофічні втрати води — майже 60% йдуть у землю

Цей материал також доступний

📉 Не 160, а лише 120 тисяч кубів: у Миколаєві переглянули проєкт майбутнього водогону, зменшивши його потужність після аналізу реального водоспоживання та масштабних втрат у мережі. Про це в подкасті «Бюджетні розмови» розповів голова Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин.

Основні тези від чиновника:

▪️ Спочатку для нового водогону розглядалися два варіанти техніко-економічного обґрунтування — обидва передбачали потужність 160 тисяч кубометрів на добу.

▪️ Але після аналізу реального використання з’ясувалося, що сьогодні Миколаїв споживає від 75 до 100 тисяч кубів щодня.

▪️ Навіть у разі завершення війни й запуску підприємств, за оцінками, знадобиться близько 130 тисяч кубів, але обрали цифру 120 як оптимальну.

▪️ Причина — величезні втрати води у міських мережах, які сягають 60%.

Ось як це пояснив С. Сухомлин:

Ми проаналізували фактично усе. Перше питання було: чому Миколаєву потрібно 160 тисяч кубів? Можливо потрібно зменшити? Насправді було розроблено два ТЕО — обидва на 160 тисяч кубів. Коли ми проаналізували реальне використання води у Миколаєві, то ми побачили, що на сьогодні місто споживає від 75 до 100 тисяч кубів на добу. Навіть коли закінчується війна, навіть коли запускається виробництво — зрозуміло, що, можливо, потрібно буде й 130 тисяч кубів, але ми встановили планку 120. Чому? Тому що сьогодні втрати в мережах в самому Миколаєві складають приблизно 60%. Держава не має права витрачати кошти на те, щоб покривати фактично такі втрати. І ми одразу закладали таку потужність водогону, знаючи, що в Миколаєві є така проблема.

🌍 Крім того, Данія допомогає місту з новими трубами для заміни старих, які постраждали від солоної води після знищення централізованого водопостачання у 2022 році.

Данія допомогає Миколаєву з трубами. І задача міста зробити свою частину роботи, для того, щоб кардинально зменшити втрату.

Нагадаємо ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button