У Миколаєві змінюють адресні таблички: відповідальність за їх встановлення переклали на мешканців
Наразі основна мета — прибрати вивіски російською мовою
Головний архітектор Миколаєва Євген Поляков пояснив, що встановлення адресних покажчиків на будинках — це не обов’язок міської влади, а пряма відповідальність мешканців, ОСББ та балансоутримувачів.
Про це він заявив в ефірі програми «Діалог», коментуючи ситуацію з масовою заміною вказівників у процесі декомунізації та деколонізації міського середовища.
– Якщо ви маєте великий будинок і ви його поділили: одна квартира для вас, а друга — для вашої дитини. З 90-х років у всіх рішеннях виконкому зазначалося, що ми надаємо вам окрему адресу, а ваш обов’язок — повісити відповідний адресний показник. Якщо це ОСББ — вони повинні мати відповідний показник на своєму будинку. Це правила благоустрою у місті Миколаєві, які треба було завжди виконувати. Це з’явилося не сьогодні, – сказав Є. Поляков.
Він нагадав, що зовнішній вигляд нових табличок вже затверджено на засіданні виконкому, а детальні вимоги до адресних покажчиків опубліковані на офіційних ресурсах міського департаменту.
Замінювати старі таблички мешканців стимулюватимуть через районні адміністрації.
– Там, де вказівники були пошкоджені обстрілами, де взагалі нічого немає і це центральні якісь вулиці — в адміністрації планують встановлювати нові. Але не на кожному будинку, а хоч би на кварталі була така вивіска — це їхня робота, – уточнив Поляков.
За його словами, масова заміна всіх адресних покажчиків не планується — наразі основна мета — прибрати вивіски російською мовою, як того вимагає законодавство.
– Немає завдання змінювати покажчики по всьому місту — це неможливо. Перше, що потрібно зробити — це прибрати покажчики російською мовою, тому що це вимога закону. У нас вже є більше сотні звернень саме зі скаргами — заберіть із публічного простору російськомовні вивіски. При цьому вивіски навіть не останні, які вішали — біло-сині. Ще такі прямокутні білі є ще старші. Є випадки, коли на одному будинку є чотири вивіски і всі російською мовою, і люди кажуть — що відбувається у місті Миколаєві, – додав Поляков.
🟡 Нагадаємо, у рамках деколонізації влада Миколаєва перейменувала понад 100 вулиць, з них 49 — у квітні 2025 року, а більше 30 — у Корабельному районі за підписом начальника ОВА В. Кіма. Це також створило потребу у заміні табличок на оновлені з новими назвами. Хто їх має замінювати — стає все більш болючим питанням для мешканців.
Нагадаємо, ми писали:
То есть власть будет бесконечно переименовывать улицы а граждани должны платить за таблички ? Кто переименовывал тот пусть и платит .
Поміняти табличку не складно , аби назви були адекватні .