Депутати Миколаєва "завалили" продаж комунального майна на ₴50 мільйонів — ЗСУ залишилися без підтримки
Не вистачило голосів через конфлікт інтересів депутатів
Коштів понад 50 мільйонів гривень не буде: депутати не змогли погодити перелік майна, яке мало піти з молотка.
У четвер, 24 квітня, депутати Миколаївської міської ради не змогли затвердити перелік із 114 об’єктів комунальної власності, які планувалося виставити на аукціон. Для ухвалення рішення не вистачило голосів. Орієнтовна стартова вартість усіх об’єктів перевищує 50 мільйонів гривень.
Т. Дмитрова, заступниця начальника управління комунального майна, наголосила, що саме аукціон — це найпрозоріший спосіб приватизації, який дає місту реальні надходження:
— Продаж на аукціоні забезпечить додаткові надходження до бюджету, які можна буде спрямувати на підтримку Сил оборони та ЗСУ, а також дозволить залучити інвестиції. Це також можливість позбутися тягаря у вигляді непотрібного майна, яке не використовується, але вимагає витрат на утримання.
Посадовиця уточнила, що управління проаналізувало всі пропозиції комунальних підприємств і закладів, і на основі цього підготувало чотири переліки об’єктів малої приватизації.
Перший перелік:
46 об’єктів нерухомого майна, що не використовуються в діяльності підприємств. Виставляються на аукціон без додаткових умов. Стартова ціна — 12 млн грн.
Другий перелік:
65 об’єктів, які перебувають в оренді. Приватизація — з урахуванням чинних договорів оренди. Стартова ціна — 36 млн грн.
Третій перелік:
2 об’єкти, що орендуються, але з обов’язковою компенсацією вартості невід’ємних поліпшень орендарям. Стартова ціна — 1,1 млн грн (без урахування компенсацій).
Четвертий перелік:
1 об’єкт незавершеного будівництва. Стартова ціна — 2 млн грн.
Усього — 114 об’єктів. За словами Т. Дмитрової, навіть за наявності всіх документів реалізація кожного з них займе 1,5–2 місяці, тому весь процес може розтягнутись на півроку.
Депутат Артем Ільюк вніс правку — спрямовувати усі кошти, отримані від приватизації, на потреби ЗСУ. У відповідь Дмитрова пояснила:
— Це можна передбачити в рішенні, але витрачати ці кошти управління зможе тільки після відповідного рішення депутатів.
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич додав, що депутати попередили його про можливі конфлікти інтересів, адже деякі об’єкти — в їх оренді:
— Під час аукціону виграти може будь-хто. Але після консультації з юристами вирішили таки оголосити про конфлікт, щоби потім це не стало підставою для скасування результатів.
Серед депутатів, які повідомили про можливий конфлікт інтересів, були І. Бойченко, Т. Домбровська та А. Петров.
Під час голосування питання набрало 25 голосів із 29 необхідних.
О. Сєнкевич зазначив, що до питання повернуться на наступному засіданні сесії. Також мер нагадав, що каденція чинної ради триває до листопада 2025 року, але за умови завершення війни:
— Якщо ми не встигнемо реалізувати ці об’єкти, коштів на армію не буде.
Нанадаємо, ми писали: