СуспільствоТема дня

Корупція по-миколаївськи: куми, брати, дружини й тиша в деклараціях

Родинні схеми у ЖКГ Миколаєва: декларації розкрили вплив і майно "сімейного клану"

Цей материал також доступний

У той час, як поліція розслідує корупцію в одному з комунальних підприємств Миколаєва, журналіст Олег Деренюга звертає увагу на системні родинні зв’язки серед працівників житлово-комунальної сфери міста, які дедалі більше нагадують “сімейний підряд”.

За його словами, на підприємстві, яке наразі фігурує у кримінальному провадженні, працюють одразу двоє родичів директора Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради: брат та дружина.

«Та й загалом, система ЖКГ нагадує суцільний сімейний підряд»

Журналіст додає, що:

  • Дружина головного озеленювача міста (директора КП «Парки») працює у відділі тендерно-договірної роботи Департаменту ЖКГ, що має прямий стосунок до розподілу бюджетних коштів;
  • Брат голови райадміністрації також обіймає посаду у структурі ЖКГ;
  • І це ще без урахування “кумівських” зв’язків, про які, за словами журналіста, “не згадують навмисно”.

«І от у цій ситуації нам пропонують сподіватися, що зараз прийдуть якісь міжнародні аудитори та розплетуть ці сімейно-комунальні вузли»

Ця заява журналіста знайшла своє підтвердження в декларації за 2024 рік директора Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради Бездольного Дмитра Сергійовича, яка була подана до НАЗК 27 березня 2025 року.

Згідно з документом:

🔹 Офіційна заробітна плата Бездольного за 2024 рік склала 815 906 грн
🔹 Його цивільна партнерка, Олена Петрівна Шапірко, яка проживає з ним, отримала 302 953 грн зарплати у КП «ГДМБ» (Господарська Дільниця Механізації Будівництва)
🔹 Також Шапірко отримала 688 803 грн доходу від продажу рухомого майна, ще кілька незначних сум – від банків і логістичної компанії.

Майно подружжя теж вражає:

🏠 Житловий будинок у Миколаєві площею 723,1 м², що належить на правах спільної часткової власності Бездольному, Шапірко і ще одній третій особі (по 33%).
🌿 Земельна ділянка на 10 соток – у такому ж складі співвласників.
🏢 Квартира площею 121,5 м², придбана ще у 2007 році, перебуває в користуванні Бездольного і Шапірко.
🏘️ Ще одна квартира площею 58,1 м², придбана у 2020 році, задекларована як спільна власність їхньої дочки Ксенії (75%) і Бездольної Марини Ромеївни (25%).

Автомобілі:

🚗 Suzuki New SX4 (2020 р.в.) — задекларований за самим Бездольним, вартість при купівлі — 461 910 грн
🚙 Nissan Ariya (2024 р.в.) — новенький електрокар за 1 190 190 грн, записаний на Олену Шапірко

Грошові активи:

💶 Бездольний тримає готівкою 9000 євро та має рахунки в банках — всього ще близько 22 тис грн

💶 Шапірко декларує ще більше:

  • 14 000 євро
  • 10 000 доларів США
  • 5000 грн готівкою
  • 1016 грн на рахунку в банку

🧩 Таким чином, декларація одного з головних управлінців Миколаєва підтверджує слова журналіста — зв’язки між родичами в межах системи ЖКГ не просто випадкові, а формують цілі комунальні кластери з концентрацією доступу до ресурсів, впливу та бюджетних потоків.

Особливу увагу викликає також декларація голови адміністрації Корабельного району Миколаєва — Цуканова Олександра Вікторовича.

Якщо у декларації за 2022 рік його дружина була вказана як працівниця школи №40, але жодних доходів за нею не зазначено, то у новій декларації за 2024 рік вказано, що вона працевлаштована у КУ “Центр енергоефективності м. Миколаєва”.

При цьому сума її доходу знову відсутня.

Це викликає запитання: чому дружина публічного посадовця, яка працює в комунальній установі, вже другий рік поспіль вказана без жодного доходу? В умовах, коли кожна гривня з бюджету має бути під контролем, така “непрозорість” виглядає підозріло.

Нагадаємо ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button