Комунальна мафія: Родич топ-чиновника в центрі корупційного скандалу у Миколаєві
У Миколаєві — корупційний скандал навколо вуличного освітлення: серед підозрюваних родич директора ДЖКГ
Директор комунального підприємства, якому вручили підозру, виявився родичем чинного керівника Департаменту ЖКГ Миколаївської міськради — Д. Бездольного. Сума “відкату” — 595 тисяч гривень, а сам договір — майже на 5,4 мільйона. На час слідства працівників відсторонено, мер О. Сєнкевич заявив про співпрацю зі слідством.
Як стало відомо з джерел у правоохоронних органах, у рамках розслідування щодо закупівель обладнання для освітлення вулиць Миколаєва, підозру було оголошено начальнику відділу КП “Госпрозрахункова дільниця механізації будівництва” (ГДМБ) — Сергію Бездольному. За попередньою інформацією, саме ця особа є родичем Дмитра Бездольного, очільника Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.
Другим підозрюваним у справі став Василь Процишин, директор ТЗОВ “Науково-промислова компанія Східно Європейський Енергетичний Союз”.
Слідство встановило, що 14 жовтня 2024 року ця компанія уклала контракт із директором КП «ГДМБ» Олександром Урсоловим на поставку до Миколаєва 65 шаф керування вуличним освітленням на загальну суму 5 395 000 гривень. За даними поліції, так званий «відкат» з цієї суми склав 595 000 гривень, що складає близько 13% без врахування ПДВ.
Журналісти «МикВісті» звернулися за коментарем до Д. Бездольного, який підтвердив родинні зв’язки з підозрюваним.
Дмитро Бездольний прокоментував ситуацію:
— Так, він є моїм родичем. По-перше, підозра не є визнанням. В нашій державі журналісти це теж мають враховувати, бо дуже часто в нас люблять підносити як факт чи ще щось. (На це комунальне підприємство, — прим.) ми прямо не впливаємо. Ми контролюємо, але ж не керуємо безпосередньо. Не можна сказати, що вони у нас у підпорядкуванні, якщо ви про це.
Крім того, журналісти запитали, як такі викриття можуть вплинути на імідж міста та його міжнародну підтримку.
— Я не можу відповідати за партнерів, але в будь-якому разі такі скандали, як то кажуть, гарно ніяк не впливають, тому їх потрібно якомога менше. Враховуючи позицію міста, напрямок міста, то, звісно, нічого гарного в цьому не вбачаю.
За попередніми оцінками, збитки місцевого бюджету через цю схему становлять близько 600 000 гривень.
Реакція міської влади не забарилася. Міський голова Олександр Сєнкевич повідомив про відсторонення працівників КП “ГДМБ”, до яких виникли запитання в правоохоронців.
Заява Олександра Сєнкевича:
— Наголошую: наразі це лише підозра. Остаточне рішення може ухвалити тільки суд. Але навіть сама поява таких історій — це удар по довірі людей і всій нашій роботі. Якщо винні будуть — вони будуть покарані за законом.
— Ми роками боремося за те, щоб місто працювало чесно. Ми свідомо змінюємо систему. Миколаїв вже давно співпрацює з Антикорупційною ініціативою ЄС і впроваджує чесні правила в роботі міста та комунальних підприємств. Ми змінюємо процес закупівель і впроваджуємо додатковий моніторинг цін. Наразі за цим принципом змінюємо роботу підприємства “Миколаївводоканал”. На черзі й інші КП.
— На час слідства я вважаю єдино правильним рішенням — відсторонити працівників, до яких у правоохоронців є питання. І окремо дякую правоохоронцям — за те, що реагують, коли є сигнали. Ми повністю співпрацюємо зі слідством і надамо всю необхідну інформацію.
Нагадаємо ми писали: