Твоя дитина може стати "мінером" — у Миколаєві поліція викрила 13-річного "жартівника"
У Миколаєві 13-річний школяр «замінував» навчальний заклад — поліція провела обшук і відкрила кримінальне провадження
👦🏻🧨💻 Поліцейські викрили 13-річного хлопця, який повідомив про замінування школи через фейковий лист, надісланий від імені однокласника. Неповнолітній використав інтернет-чат, пов’язаний із ворожою пропагандою, а поліція з обшуком прийшла додому.
Поліцейські Миколаєва спільно з кіберфахівцями викрили неповнолітнього мешканця міста, який став учасником резонансного випадку фейкового мінування закладу освіти.
Відомо, що 13-річний школяр залишив у спеціально створеному ворожому чаті дані свого однокласника та номер телефону матері цього учня. Згодом від імені цієї особи було відправлено електронного листа з погрозами підірвати один із навчальних закладів Миколаєва.
Після отримання повідомлення про можливе замінування, на місце негайно прибули вибухотехніки та кінологи. Вони ретельно обстежили будівлю, однак жодних вибухонебезпечних предметів не виявили. Попри це, навчання в закладі було призупинене до завершення перевірки.
У ході оперативно-розшукових дій співробітники відділу протидії кіберзлочинам у Миколаївській області спільно зі слідчими Миколаївського районного управління поліції вийшли на слід зловмисника. У його будинку провели санкціонований обшук, під час якого вилучили комп’ютерну техніку, що містить докази вчиненого злочину.
Такі дії класифікуються як “сватинг” — навмисне повідомлення про неіснуючу загрозу з метою введення в оману аварійно-рятувальних служб. Назва походить від англійського SWAT — підрозділу спецпризначення, що залучається у випадках замінувань, захоплень заручників тощо.
Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України – завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі.
Проте, оскільки порушник не досяг віку кримінальної відповідальності, суд може застосувати до нього примусові заходи виховного характеру. Крім того, відповідальність може понести і мати хлопця, зокрема за неналежне виховання та відшкодування витрат на виїзд екстрених служб.
Поліція застерігає: навіть анонімні “жарти” мають серйозні наслідки, адже правоохоронці мають усі технічні засоби, щоб встановити особу зловмисника, навіть якщо той намагається сховатися в інтернеті.