ПолітикаСуспільствоТема дня

Зеленський готує вибори вже влітку: Порошенка усунули санкціями, Залужного — страхом

Перші сигнали можуть з’явитися до 5 травня

Цей материал також доступний

В. Зеленський почав підготовку до президентських виборів, хоча ще два місяці тому виступав категорично проти. За даними джерел, він доручив команді готувати голосування після досягнення повного припинення вогню, яке, за оцінками США, можливе до 20 квітня. Перші сигнали можуть з’явитися до 5 травня — граничного терміну для продовження або скасування воєнного стану – повідомляє The Economist.

Найоптимістичніший сценарій — вибори в липні, за умови мінімального 60-денного терміну для кампанії. Але ЦВК попереджає: у воєнних умовах потрібно щонайменше три місяці на відновлення списків виборців. Реальніший варіант — голосування з серпня по жовтень.

П. Порошенко назвав початком виборчої кампанії введені в лютому санкції проти нього. Він пов’язує їх не з кримінальним провадженням, а зі своєю поїздкою до США, де мав зустрічі з людьми з команди Д. Трампа. Санкції, за його словами, мали дві мети: виключити його з перегонів і налякати В. Залужного.

Один з урядовців визнає: Зеленський може призначити вибори на літо, щоби застати опозицію зненацька. Аргумент — коротка кампанія менш руйнівна для країни. Опозиція ж наполягає: вибори під час війни неможливі — ні технічно, ні політично. Особливо через складність голосування для мільйонів військових, біженців та жителів окупованих територій.

Окремо порушується тема застосування додатку «Дія», однак це потребує змін до Конституції, які заблокують опозиційні партії. Вони вимагають спершу скасувати цензуру й пропаганду, які унеможливлюють чесну кампанію.

І Путін, і Трамп, які раніше тиснули на Зеленського з вимогою виборів, тепер можуть бути не зацікавлені у них. Якщо він переможе — це лише зміцнить його позиції. Водночас Росія може використати вибори для дестабілізації: через пропаганду, вплив на опозицію та військових.

Аналітики попереджають: у 2025 році головною загрозою для України стане не фронт, а внутрішні конфлікти.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button