Відмова від щеплень обернулася хворобою: у Миколаєві сім'я захворіла на кір
Мама і двоє дітей захворіли на кір у Миколаєві: лікарі закликають до вакцинації
Станом на 28 березня 2025 року у Миколаєві зафіксовано сімейний випадок захворювання на кір. Інфекцію підхопили мама та двоє дітей віком 9 та 12 років.
Про це на брифінгу повідомила начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.
“Сьогодні ми маємо три випадки захворювання на кір в сім’ї, коли захворіла мама і двоє дітей 12 і 9 років, які навчаються в приватному закладі. Обоє дітей були щеплені в рік, але за відмовою батьків не отримали повторну вакцинацію у шестирічному віці. Тепер ми маємо три випадки кору. Це захворювання можна попередити. Щеплення проводяться у сімейних лікарів безкоштовно. Тому я прошу вас звертатися і вакцинувати своїх дітей, адже краще запобігти хворобі, ніж важко її переносити”, – наголосила Шамрай.
Щодо матері, лікарі не мають підтвердження про її вакцинацію. Однак, як зазначає очільниця управління охорони здоров’я, у період її дитинства календар щеплень передбачав лише однократну вакцинацію.
“Після того, як у 2009-2010 роках в Україні стався спалах кору – якщо пам’ятаєте, він почався зі смерті підлітка у Краматорську, – розпочалася масова вакцинація людей віком від 16 до 35 років. Це була найвразливіша категорія, адже на той час вони отримували лише одну дозу вакцини. Миколаїв не потрапив до загальноукраїнської кампанії, бо у нас вакцинацію розпочали раніше. Ми щепили приблизно 40% молодих людей. Думаю, що ця мама потрапила саме до тієї категорії, яка отримала щеплення лише один раз”, – пояснила Шамрай.
За її словами, на Миколаївщині щеплення від кору є одним із пріоритетних напрямків роботи медичної системи, і за підсумками 2024 року область демонструє високі показники вакцинації.
Крім того, Шамрай наголосила, що серед рекомендованих щеплень зараз є також вакцинація від вітряної віспи. Через постійні стреси та війну імунітет дітей слабшає, що призводить до важчих ускладнень.
“Минулого тижня у нас до реанімації потрапила дівчинка з тяжким ускладненням – енцефалітом після вітрянки. Я вже давно не пам’ятаю подібних випадків. Як правило, вітрянка у дітей переноситься легко. Але, на жаль, зараз ситуація змінилася”, – підсумувала Шамрай.