Культура

Кулінарний феномен Миколаївщини: борщ із бичками стане елементом культурної спадщини України

Були спроби внести до списку «таврійський розпис», який сьогодні набув великої популярності

Цей материал також доступний
«Матвіївський зелений борщ із бичками» стане першим елементом, який планують внести до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України від Миколаївської області. Про це повідомила начальниця управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА Олена Буберенко, пише Укрінформ.

“Наразі у переліку Національної нематеріальної культурної спадщини України немає жодного елементу, занесеного від Миколаївщини. На жаль, ми втратили більшість їх носіїв, та й на місцях немає кому займатися їх пошуками. Але це треба виправляти. Тож зараз ми активно працюємо над тим, щоб занести до цього переліку «матвіївський борщ із бичками», який є нашим надбанням. Він, разом з іще 12 іншими елементами, є у складі регіонального списку нематеріальної культурної спадщини”, – зазначила Буберенко.

За її словами, саме по «матвіївському борщу» є носії, є облікові картки, тож є всі підстави для того, що вже незабаром він поповнить Національний перелік.

“Ми намагалися внести туди наш «таврійський розпис», який сьогодні набув великої популярності не лише у нашому регіоні, а й за його межами. Але це не вдалося через те, що він наразі не має наукового підґрунтя, яке б свідчило, що це саме місцеве надбання, адже слово «таврійський» має більш широке значення. Тож нам запропонували його перейменувати, але наразі він уже став брендом Миколаївщини, тому це недоцільно. Або треба чекати декілька поколінь, щоб це стало можливим”, – зауважила очільниця управління.

Секрети приготування матвіївського зеленого борщу місцеві господині передають із покоління в покоління. Головним інгредієнтом є річкові бички, які смажать заздалегідь. Попри додавання томатів, борщ називають «зеленим» через щавель та багато зелені. Обов’язкові інгредієнти: рожевий буряк, картопля, квасоля, варені нарізані яйця, селера, морква та цибуля.

Вона також зазначила, що є ще один цікавий обряд – «водіння Кози» у Кривоозерській громаді, який міг би претендувати на входження до Національного переліку. Але коли почалася війна, його носії виїхали за межі області, тому наразі відтворити його неможливо.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button