ПолітикаСуспільство

"Я не підписую борг для 10 поколінь": Зеленський відкинув фінансові вимоги США

Зеленський відмовляється визнавати $500 млрд і навіть $100 млрд як борг перед США

Цей материал також доступний

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції заявив, що Україна не визнає $500 млрд, які фігурують у новій угоді зі США, як борг. Більше того, він підкреслив, що навіть $100 млрд, які були надані як допомога, не можуть вважатися боргом, адже ці кошти надавалися у форматі грантів.

Переговори щодо рідкоземельних металів та безпеки

За словами Президента, переговори зі США щодо рідкоземельних металів розпочалися в контексті плану перемоги України.

– Це почалося з нашого плану перемоги, коли ми заявили, що повинні захистити свої території від захоплення росією. Угода базувалася на тому, що все це потрібно захистити і що нам потрібні гарантії безпеки. А на що ви готові? А ми відповіли, що готові говорити. Ви видобуваєте, ми ділимось, але зробіть все, щоб відновити справедливість для нас. Я підкреслюю, це була комплексна пропозиція.

Він уточнив, що перша угода зі США не передбачала гарантій безпеки, тому він відмовився її підписувати.

– Я сказав, що не дам підписати це. Ми не можемо ділити 50 на 50, не розуміючи, що нас чекає попереду.

Фінансова частина угоди: борг чи грант?

Президент заявив, що у другій версії угоди з’явилася сума $500 млрд, і тоді стало зрозуміло, що США хочуть, аби Україна визнала ці кошти як борг.

– Я знаю, що у нас було $100 млрд допомоги від США, і я не збираюся визнавати $500 млрд, хто б що не говорив. Але навіть $100 млрд я не готовий визнавати, бо грант – це не борг. Я домовлявся про це з Джо Байденом. Але це і є угода, що це грант. Ми не визнаємо, що це борг.

Водночас Зеленський наголосив, що в угоді прописано, що на кожен долар допомоги Україна повинна повернути два.

– В угоді є, що на кожен долар допомоги США Україна повинна повернути два, це написано там. Я це підкреслив червоним. Для розуміння – це 100% кредит. У мене питання: якщо це вимушено і ми без цього не можемо, певно, ми маємо на це йти. Але коли США продають зброю Ізраїлю, Катару, ОАЕ, чи вони заробляють 100%? Я хочу діалогу з Президентом Дональдом Трампом. Я не підписую те, що будуть виплачувати 10 поколінь українців.

США наполягають на створенні фонду $500 млрд

Нагадаємо, що раніше США запропонували створити фонд у $500 млрд, який повинен бути у власності Штатів. Офіційно ця угода подається як ініціатива з відновлення України, однак Київ відкинув вимоги США щодо цього фонду.

Дональд Трамп, коментуючи угоду, заявив:

– Ми повернемо наші гроші.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button