Екс-начальник Миколаївської ДАІ Погорєлов "погорів" на криптовалюті: НАЗК викрило брехню на 100 мільйонів гривень
НАЗК викрило заступника начальника РСЦ МВС у трьох областях Геннадія Погорєлова у брехні в декларації
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило повну перевірку декларації за 2021 рік заступника начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях Геннадія Васильовича Погорєлова. Перевірка виявила суттєві порушення, серед яких фігурує і скандальна історія з криптовалютою. Про це повідомляє «Антикорупційний вимір»
Криптовалюта, яка «зникла» під час евакуації
У своїй декларації Погорєлов вказав володіння 81 Bitcoin загальною вартістю понад 100 млн грн. За його словами, криптовалюта належить йому з 2 січня 2015 року. Однак при перевірці з’ясувалося, що посадовець не зміг надати жодних підтверджуючих документів.
У квітні 2024 року Погорєлов пояснив, що тримав криптовалюту на двох холодних гаманцях. Один з них, за його словами, зник разом із документами та майном дружини під час евакуації з Миколаєва у 2022 році. Згодом він змінив версію, заявивши, що гаманці були викрадені, але дружина довго боялась про це повідомити. Посадовець стверджує, що подав заяву до поліції про крадіжку.
Втім, НАЗК не врахувало ці пояснення. В агентстві наголосили, що за публічною адресою криптогаманця можна перевірити історію транзакцій, але Погорєлов не надав жодних доказів на підтвердження своїх слів. Натомість на гаманці, який він таки показав, виявився лише 1 Bitcoin.
“Актив у вигляді криптовалюти, наявність якого не підтверджена, може слугувати інструментом для уникнення відповідальності у разі набуття особою у власність необґрунтованих активів або її незаконного збагачення”, — зазначено у довідці НАЗК.
Недостовірна інформація не лише про криптовалюту
Окрім скандалу з криптовалютою, НАЗК виявило й інші порушення у декларації Погорєлова:
- Нерухомість:
- Неправильні дані щодо кадастрових номерів земельних ділянок та вартості будинків у Миколаєві та селі Галицинове.
- Задекларована квартира в Ялті площею 119,1 м² та квартира в Туреччині вартістю 1 386 000 грн без підтверджуючих документів.
- Доходи:
- Приховано дохід дружини від продажу Volvo XC90 2020 року випуску на 2 190 370 грн.
- Неправильно задекларовані доходи від підприємницької діяльності дружини.
- Грошові активи:
- Не задекларовано банківські рахунки з залишками понад 26 000 грн.
- Задекларовано готівку на суму 135 000 доларів США, 850 000 грн та 34 000 євро без підтвердження джерел їх походження.
Загальна сума недостовірно задекларованих відомостей становить понад 100,9 млн грн, що перевищує 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. НАЗК виявило ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації).
Що чекає Погорєлова далі?
Матеріали перевірки передані до відповідних органів для відкриття кримінального провадження. Погорєлову рекомендовано подати декларацію з виправленими даними. Водночас у декларації не виявлено ознак незаконного збагачення чи конфлікту інтересів.
Минуле Погорєлова: тінь Януковичевих часів
Нагадаємо, Геннадій Погорєлов працює в органах МВС з 1989 року. У 2008 році його призначили начальником УДАІ в Миколаївській області, а згодом він очолив аналогічне управління у Дніпропетровській області. У 2010 році повернувся на посаду начальника ДАІ Миколаївщини.
У 2014 році після Революції Гідності Погорєлов звільнився з органів після звинувачень у корупції: колишній інспектор Віктор Трофименко заявив, що для працевлаштування у ДАІ області потрібно було заплатити 3 тисячі доларів. Через кілька днів Погорєлов залишив посаду.
Попри це, Погорєлов повернувся до МВС під час президентства Зеленського, що викликало хвилю обурення серед громадськості.
Нагадаємо, ми писали:
Що у нас робиться
Гімно не тоне!
Глупый вопрос, конечно удастся!