Трамп хоче обміняти рідкоземельні метали України на допомогу США: як реагують українці?
Шольц обурився, а Пєсков назвав пропозицію Трампа фактично "купівлею допомоги"
Пропозиція колишнього президента США Дональда Трампа щодо обміну рідкоземельних металів України на військову допомогу викликала значний резонанс як серед політиків, так і серед звичайних громадян. У соцмережах та опитуваннях українці висловлюють полярні думки щодо цієї ініціативи.
Що сказали в Офісі Президента?
В Офісі Президента України зазначили, що ця ідея вже була закладена у «план перемоги» Володимира Зеленського. Представники ОП пояснили, що Україна володіє стратегічно важливими ресурсами, і важливо, щоб вони не потрапили до рук росії.
«У нас є спеціальні ресурси, зокрема рідкоземельні ресурси, і важливо, щоб це не дісталося рф. Тому Зеленський пропонував, щоб це було захищено і спеціально використовувалося з ключовими партнерами», – йдеться в коментарі ОП.
Шольц критикує, Кремль називає “купівлею допомоги”
Ініціативу Трампа розкритикував і канцлер Німеччини Олаф Шольц, який заявив, що такі дії є егоїстичними та недоцільними.
«Йдеться про те, щоб Україна могла фінансувати своє відновлення. Це головне завдання, якщо зважити на величезні руйнування. Тому ресурси України потрібно використовувати для фінансування всього, що необхідно після війни», – наголосив Шольц.
Речник Кремля Дмитро Пєсков, зі свого боку, заявив, що така пропозиція означає переведення американської допомоги на «комерційну основу».
«Якщо називати речі своїми іменами, це пропозиція купувати допомогу. Тобто, не продовжувати її надавати на безоплатній основі, а саме забезпечувати її на комерційній основі», – сказав він.
Реакція українців: розкол у суспільстві
Редакція Корабелов.інфо провела онлайн-опитування серед мешканців Миколаєва та інших українців щодо можливості обміну стратегічних ресурсів на підтримку з боку США.
- 36% опитаних підтримали таку ідею, вважаючи, що Україні потрібна допомога для оборони.
- 44% висловилися проти, оскільки вважають, що ці ресурси повинні залишитися для післявоєнного відновлення країни.
- 20% не змогли визначитися.
Що пишуть у коментарях?
Дискусія у соцмережах розгорілася не менше, ніж на рівні політиків.
🔹 “Наші все віддадуть. Не сумнівайтеся”, – пише Влад.
🔹 “Треба розуміти, що або вони будуть нашими, або їх забере росія”, – додає Віктор.
🔹 “Допомогу ніхто не дає безкоштовно, треба буде розраховуватися”, – нагадує Людмила.
🔹 “Ви до цієї статті навіть не знали, які метали у нас є. Вам що, стане легше від того, що вони залишаться, але допомогу не дадуть?”, – пише Ілля.
🔹 “Якщо навіть цей пункт був у плані Зеленського, хто нас буде питати?”, – висловлює скепсис Марина.
🔹 “Нам кажуть про 6 млрд зовнішнього боргу, але залежі металів оцінюють у 15 трильйонів. Це справедливий обмін?”, – запитує Лілія.
Що далі?
Пропозиція Трампа поки що залишається лише на словах, але вона вже викликала активне обговорення як у світовій політиці, так і серед українців. Очевидно, що рішення про подальше використання рідкоземельних металів стане одним із ключових питань для України після війни.