ПригодиСуспільствоТема дня

У Миколаєві загинули всі 100 сосен, висаджених чиновниками: у чому причина?

Директор «Миколаївських парків» пояснив причину

Цей материал також доступний

У Миколаєві всі 100 саджанців молодих сосен, висаджених у жовтні 2023 року в парку «Перемоги», загинули. Про це стало відомо під час брифінгу 16 січня, де директор комунального підприємства «Миколаївські парки» Дмитро Чучмай підтвердив, що дерева не прижилися.

Причини загибелі сосен
За словами Чучмая, фахівці підприємства наполягали на правильній якості посадкового матеріалу.

— Фахівці підприємства при виборі та затвердженні посадкового матеріалу наголошували на якості, утриманні та правилах перевезення зелених насаджень. Але вже при висадці дерев з’ясувалося, що вони мають відкриту кореневу систему. Для хвойних дерев при пересадці дуже важлива саме закрита коренева система, тобто з коренем землі. Фахівці підприємства проводили комплексний догляд за даними саджанцями, але, на жаль, не усі сосни прижились, – пояснив Чучмай.

На уточнення журналістів інженер-дендролог підприємства Олена Недільська підтвердила, що всі 100 дерев загинули.

— Їх нам передали з оголеною кореневою системою. Коли ми їх отримували, то наголошували на цьому. Але нам казали: садіть, в «Лісах України» висаджують, воно у них приживається. Всі ці сосни загинули, тому що були з оголеною кореневою системою, і сосни були перерощі. Разом із соснами нам передали і сіянці маленьких сосен. Ми за ними доглядали на рівні з дорослим саджанцем. Питання не в нашому догляді, питання не в ґрунті, питання не у воді – питання в якості посадкового матеріалу, – додала Недільська.

Історія висадки
Посадка сосен у парку «Перемога» відбулася в жовтні 2023 року за участі мера Миколаєва, голови обласної ради та інших місцевих посадовців. Дерева були передані місту державним підприємством «Ліси України» після звернення депутатів міської та обласної рад.

Втім, через недотримання вимог щодо транспортування та якості саджанців, результат виявився невтішним: 100 сосен загинули, а їх місце тепер займають сіянці маленьких сосен, які потребують особливого догляду.

Читайте новини першими

Связанные статьи

18 комментариев

  1. В минулому році пропало від болячки дуже багато хвойних насаджень по всій області. Спасли тільки ті які були оброблені спеціальним розчином

      1. Юрий Криничар Шевченко Я не знаю назви, але поряд парк,сама бачила. Була в Дніпрі теж бачила. З Запоріжжя подруга скидала фото- те ж саме.

  2. Руки " грязные", и душа такая же, у таких только воровать хорошо получается

  3. Их же поливать надо... и вообще, полили ли первый раз? Или солёной водой залили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button