На Донеччині найдорожчий дизель, а на Миколаївщині найвища інфляція – головні рекорди 2024 року
Україна 2024: які рекорди встановили області – від найдорожчого дизеля до найвищої інфляції
Минулого року області України встановили численні рекорди у різних сферах, від аграрних до економічних та соціальних. Деякі досягнення свідчать про потенціал, інші – відображають виклики воєнного часу. Такі дані наводить аналітичний портал «Слово і діло».
Аграрні успіхи: від хмелю до кукурудзи
Житомирська область стала лідером у вирощуванні хмелю: 75% усіх площ України припадає саме на цей регіон, а тут також діє єдиний сертифікований завод з виробництва хмелевих гранул.
На Волині зафіксовано найбільшу кількість м’ясного поголів’я великої рогатої худоби – понад 9 тисяч голів.Одещина очолила список за збором пшениці – понад 2,8 млн тонн, тоді як Кіровоградщина встановила рекорд із вирощування соняшнику – 1,3 млн тонн. Хмельниччина відзначилася рекордним урожаєм сої – 828,3 тисячі тонн, а Чернігівщина – кукурудзи з урожаєм 3,3 млн тонн.
Економічні показники: дизель, оренда і ціни на землю
На Донеччині дизельне паливо стало найдорожчим у країні – 55 гривень за літр, а на Закарпатті зафіксовано найдорожчу оренду однокімнатних квартир – 12 тисяч гривень. Найдешевше зняти житло можна було на Херсонщині – близько 2,9 тисяч гривень.
В Івано-Франківській області земля для сільського господарства виявилася найдорожчою – 90,2 тисяч гривень за гектар, у той час як середній показник по країні складав майже 48 тисяч гривень.
На Миколаївщині спостерігалася найвища інфляція – 9,9%.
Соціальні проєкти та інфраструктура
Київщина другий рік поспіль очолила проєкт «Активні парки», а Рівненщина стала лідером за кількістю Центрів життєстійкості (9 працюють, 13 планують відкрити).
На Тернопільщині відкрили найбільше Дія Центрів – 17.
Бюджетні рекорди
На Запоріжжі оборонний фонд області становив 2,2 млрд гривень, що дорівнює 20% від зведеного бюджету. Водночас на Чернівеччині витрати на ОВА були найнижчими – 221,5 млн гривень.
Військові виклики та інші досягнення
У Луганській області триває найдовша в Україні повітряна тривога – вже понад тисячу днів, а в Сумській області фінансували найдовшу ділянку фортифікаційного кордону – понад 560 км.
Полтавщина стала лідером з видобутку газу, випередивши навіть Харківщину.
Ці показники відображають складнощі воєнного часу, але й демонструють стійкість та потенціал українських регіонів.