Війна дронів: Міноборони показало FPV-дрони з оптоволоконним керуванням для ЗСУ
Оператори БпЛА ЗСУ позитивно оцінили можливості дронів під час демонстраційних польотів
Головне управління оборонних інновацій Міністерства оборони України провело демонстраційний показ FPV-дронів, які керуються за допомогою волоконно-оптичного кабелю. У заході взяли участь представники командувань видів та окремих родів військ ЗСУ, а також досвідчені оператори БпЛА, – повідомляє Міністерство оборони України.
Вітчизняні виробники представили понад десяток моделей дронів, частина з яких здатна нести до 3 кг корисного навантаження. Усі моделі проходили тестові польоти під контролем досвідчених операторів.
“Ворог продовжує нарощувати спроможності із застосування технологій керування дронами через оптоволокно, тому вкрай необхідно нівелювати його переваги у цьому сегменті. Вітчизняні виробники демонструють свою готовність швидко адаптуватись до сучасних викликів війни та втілювати в життя новітні розробки. Сьогодні, в підтвердження цьому, ми бачимо успішну роботу засобів та їх ефективність і, що не менш важливо, готовність до швидкого масштабування цих технологій для забезпечення потреб війська”, – підкреслив підполковник Євген Ткаченко, начальник управління безпілотних авіаційних систем Головного управління інновацій Міноборони.
Оператори БпЛА ЗСУ позитивно оцінили можливості дронів під час демонстраційних польотів. Військові наголосили, що попри певні особливості у застосуванні, дрони з оптоволоконним керуванням незамінні для виконання спеціальних завдань у зоні бойових дій.
“Хоча технологія й не нова, але вона вкрай ефективна в умовах сучасної війни та активної радіоелектронної протидії з боку ворога. Попри певні особливості застосування такого типу дронів, вони незамінні для успішного виконання певних спеціальних задач. Очікуємо, що з їх допомогою ефективність виконання бойових завдань значно підвищиться”, – зазначив оператор БпЛА, старший солдат Ігор Ю.
За словами Євгена Ткаченка, частина представлених дронів вже знаходиться на завершальному етапі кодифікації. Найближчим часом ці технології будуть передані у розпорядження Сил оборони України.