ПригодиСуспільствоТема дня

Після скандалу з відстрочками від мобілізації МОН закрив один з миколаївських університетів, - ЗМІ

Викрили «кримінальну освіту»? «Миколаївська політехніка» втратила ліцензію через корупційні схеми?

Цей материал також доступний

Після позапланової перевірки Міністерство освіти і науки анулювало ліцензію на освітню діяльність Вищому навчальному закладу «Міжнародний технологічний університет “Миколаївська політехніка”», – як стало відомо 14 листопада 2024 року виданню “Преступности.НЕТ”, університет, користуючись нормативними лазівками, набрав близько тисячі студентів на застарілі освітні рівні «молодший спеціаліст» і «спеціаліст», фактично вже ліквідовані в Україні з 2016 року. Це дало можливість новим студентам отримати відстрочку від мобілізації, хоча  вони не змогли б отримати дипломи.

Співрозмовник видання вказав, що для реальних студентів, яких у навчальному закладі близько 1300 осіб, ситуація значно ускладнилася, адже:

«Студенти не зможуть ані перевестися, ані поновитися до 1 січня 2025 року через дію наказу міністра освіти Оксена Лісового №910. Зараз неясно, чи буде продовжено цей наказ, що загрожує студентам зривом навчання».

Дії слідства та корупційний скандал
Перевірка МОН розпочалася після затримання 17 жовтня в.о. ректора університету Сергія Ткаченка в рамках кримінального провадження за підозрою у зловживанні службовим становищем. За даними слідства, один зі студентів звернувся до Ткаченка за дипломом для працевлаштування, а той натякнув на необхідність «подяки» у 36 тисяч гривень.

Після передачі грошей Ткаченка затримали та повідомили про підозру за статтею 368 КК України. Він вийшов під заставу у розмірі 1 мільйон гривень та був тимчасово відсторонений від виконання обов’язків ректора до 15 грудня 2024 року.

Підозра у сприянні ухиленню від мобілізації
Наразі слідство досліджує обставини набору студентів на неіснуючі освітні рівні, що, ймовірно, сприяло ухиленню від мобілізації.

Фінансовий стан університету
Заснований у 2003 році із статутним капіталом 50 мільйонів гривень, університет, за даними Опендатабот, у 2023 році отримав дохід 9,5 мільйона гривень, з чистим прибутком 1 мільйон 25 тисяч гривень. Варто зазначити, що до повномасштабного вторгнення чистий прибуток університету не перевищував 130 тисяч гривень. Серед власників — ТОВ «СЕТ МОТОРС ЛФ», Миколаївська федерація бодібілдингу, ТОВ «ДВИГУНИ ФРОЛОВА», ТОВ «АВІА СІЧ», а кінцевим бенефіціаром є Олег Леонтьєв.

Вартість навчання у цьому році складає 18 тисяч гривень. Очікуємо на коментарі від МОН і керівництва університету.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button