ПригодиТема дня

"Ремонт дому коштував свободи": добровольця ЗСУ посадили на 5 років за самоволку

У вироку суду зазначено, що звільнення від покарання з випробувальним строком неможливе, адже це могло б підірвати дисципліну

Цей материал також доступний

Доброволець ЗСУ засуджений до 5 років ув’язнення за самовільне залишення військової частини для ремонту будинку після обстрілів

Ленінський районний суд міста Миколаєва 30.10.2024 виніс вирок щодо добровольця Збройних сил України, який залишив територію військової частини, щоб відремонтувати свій будинок, пошкоджений під час обстрілів російськими військами.

Військовослужбовця засуджено до п’яти років позбавлення волі.

Добровільна служба і поранення: історія засудженого військового

Військовий приєднався до лав ЗСУ добровольцем у вересні 2022 року і отримав посаду водія у відділенні охорони однієї з військових частин. Під час служби він був поранений у ході виконання завдань у Запорізькій області. Після реабілітації військовий повернувся до строю і продовжив виконувати обов’язки.

«Протягом 9 місяців був направлений для виконання завдань до Запорізької області, де отримав поранення, після чого продовжував військову службу. Надалі у жовтні 2023 року знову було переведено до військової частини…», – зазначено у матеріалах справи.

Самовільне залишення служби через необхідність відновити житло

Проте, 7 березня 2024 року військовослужбовець самовільно залишив територію своєї частини. За його словами, це сталося через нагальну потребу відновити власний будинок, що був пошкоджений внаслідок російських обстрілів. Військовий підготувався до ремонту: замовив будівельні матеріали та покрівлю для відновлення даху. Його чекало нове переведення у зону активних бойових дій, і він хотів завершити роботи до того, як вирушить на фронт.

У травні 2024 року він добровільно прибув до Територіального управління ДБР у Миколаєві та написав заяву про явку з повинною, пояснивши, що свідомо залишив службу для відновлення свого житла.

«Відремонтувавши вказане житло, 17.05.2024 він самостійно та добровільно звернувся до ТУ ДБР у м. Миколаєві, де написав явку з повинною про вчинення ним самовільного відходу з військової частини…», – йдеться у справі.

Спроба повернутися до служби і відмова з боку командування

У своїх свідченнях підсудний зазначив, що має певні обмеження щодо придатності до служби через здоров’я, але рішення ВЛК (військово-лікарської комісії) не оскаржував. Він висловив бажання продовжити службу, але командування відмовилося приймати його назад.

Він також звернувся до іншої військової частини з проханням повернути його до лав, але і там отримав відмову. Військовий підкреслив, що шкодує про свої дії та готовий нести відповідальність.

Рішення суду та можливі наслідки

Під час судового засідання свідком виступив командир роти охорони, який підтвердив, що 7 березня підсудний не з’явився на шикування. При телефонній розмові він повідомив командиру, що не планує повертатися на службу. На основі зібраних доказів суд визнав його провину повністю доведеною.

У своєму вироку суд зазначив, що звільнення від відбування покарання з випробувальним строком є неможливим, адже це може підірвати військову дисципліну та створити небезпечний прецедент. Військовий отримав 5 років позбавлення волі, адже суд вважає, що це рішення запобіжить можливим правопорушенням у майбутньому.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button