Віртуальна тисяча для українців: на що можна витратити та коли почнуть нараховувати?
Тисяча гривень від Зеленського на "Національний кешбек": як працює нова програма підтримки українців
З 1 грудня 2024 року в Україні стартує нова програма підтримки громадян “Національний кешбек”, яка забезпечить кожного українця тисячею гривень на спеціальну віртуальну картку. Як заявив перший заступник міністра економіки Олексій Соболев, кошти надійдуть на віртуальну картку в додатку “Дія”, а витратити їх можна буде до кінця лютого 2024 року.
Що таке “Національний кешбек” та кому виплатять гроші?
Програма, ініційована Президентом Володимиром Зеленським, є своєрідною версією колишньої програми “єПідтримка”, яка діяла під час пандемії COVID-19. Вона передбачає виплату 1 000 гривень кожному громадянину, незалежно від віку чи соціального статусу.
Головні особливості нової ініціативи:
- Сума: одна тисяча гривень для кожного учасника.
- Термін дії: доступна з 1 грудня 2024 року по 29 лютого 2025 року.
- Формат: кошти надходитимуть на віртуальну картку “Національного кешбеку” через додаток “Дія”.
Оформити виплату можна буде навіть на дітей, що означає, що родини з дітьми матимуть додаткову підтримку.
Де можна використати отриману тисячу?
Соболев уточнив, що витратити цю тисячу гривень можна буде тільки на певні категорії товарів та послуг, вказані в програмі. Основний акцент – на підтримці місцевого бізнесу, що сприятиме розвитку мікро- та середнього підприємництва в Україні.
Сфери, на які можна буде витратити кошти:
- Українські товари – покупка товарів вітчизняного виробництва.
- Комунальні послуги – оплата комунальних рахунків.
- Ліки та медичні послуги – придбання ліків та, ймовірно, окремих медичних послуг.
Частину цих коштів можна буде спрямувати на підтримку Збройних Сил України. Як зазначив Соболев, в рамках програми передбачена можливість задонатити на потреби армії.
«Ці гроші є маркованими, тобто існує визначене коло витрат, куди їх можна спрямувати. Однак, також можна буде задонатити на ЗСУ», – пояснив перший заступник міністра.
Джерела фінансування та бюджетні обмеження
Попередньо, на цю програму не планують виділяти нові бюджетні кошти. Як зазначив Олексій Соболев, фінансування програми здійснюватиметься за рахунок коштів, які вже були виділені в рамках інших програм підтримки, але не використані вчасно.
«Це не нові кошти. Ми переспрямуємо на “Національний кешбек” кошти від існуючих програм, які залишились нерозподіленими. Це гроші, які ми б не змогли витратити на армію, бо їх надавали міжнародні донори з умовою цільового використання для соціальних програм», – підкреслив Соболев.
Заступник міністра також нагадав, що попередня програма “єПідтримка”, яка діяла під час пандемії, коштувала бюджету близько 8 мільярдів гривень. Проте, поточна програма буде дешевшою або такою ж за вартістю, залежно від кількості громадян, які вирішать взяти участь у ній.
Навіщо потрібен “Національний кешбек”?
Основна мета програми – стимулювати українцівкупувати вітчизняні товари, тим самим підтримуючи українську економіку, та забезпечити сім’ям додаткову фінансову підтримку. Очікується, що цей крок допоможе змінити споживчі звички українців, зробивши товари українського виробництва “першим вибором” для багатьох громадян.
“Національний кешбек” – це, по суті, інструмент для формування попиту на українське. Він не тільки підтримає місцевий бізнес, а й стане своєрідним стимулом для громадян надавати перевагу саме українським продуктам, – прокоментував Соболев.
На деревню дідусю???????
Для пенсионеров точно виртуальная
Ідіоти! Подивіться на календар! Яке 1 грудня 2023 року, яке 29 лютого 2024 року?