СуспільствоТема дня

Мовний закон по-новому: порушників чекає штраф до 3400 гривень!

В Україні вводять штраф за повторне порушення мовного закону

Цей материал також доступний

Українців попередили про нові санкції за недотримання мовного закону: перше порушення тягне за собою попередження, а за повторне накладатиметься штраф у розмірі 3400 гривень. Про це розповів Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, в ефірі «Ранок.LIVE».

Максимальні санкції за порушення мовного закону

Згідно зі словами омбудсмана, ситуація з дотриманням мовного законодавства в Україні буде під посиленим контролем. Відповідні санкції застосовуватимуться до порушників у разі нехтування мовними вимогами:

«Закон прописано таким чином, що у випадку першого порушення ми маємо попередити, а у випадку другого мовного порушення за конкретною статтею передбачається штраф у розмірі 3400 гривень», — зазначив Кремінь.

Школам слід суворо дотримуватися мовних вимог

Окремо омбудсман зупинився на питанні дотримання мовного закону в освітніх закладах. Він підкреслив, що в школах має панувати українськомовне середовище, що закріплено на законодавчому рівні. Усі події, які відбуваються на території навчальних закладів, повинні проходити державною мовою.

«Все що відбувається на території закладу загальної середньої освіти має здійснюватися із дотриманням мовного закону, тобто українською мовою», — підкреслив Кремінь.

Вчителі як потенційні порушники мовного закону

За даними державної служби якості освіти, серед порушників мовного закону в школах зустрічаються навіть вчителі, які визнають свої недоліки у виконанні мовних вимог. Кремінь закликав освітян та батьків підтримувати навчання дітей українською, щоб забезпечити майбутнє української мови та держави.

«Будьте свідомими і відповідальними, забезпечуйте права школярів на навчання українською мовою і допомагайте батькам цих дітей опановувати мову і переходити. Тому що мова спілкування вдома, мова спілкування у соціальних мережах має бути українською. Дбаймо про майбутнє української держави та забезпечуймо виконання мовного закону в закладах освіти», — наголосив він.

Читайте новини першими

Связанные статьи

12 комментариев

  1. Нигде такого нет .Каждый разговаривает на том языке на котором хочет а уроки да на украинском .А что человек делает на переменах это не свинячье дело кремня

  2. Есть несколько стран, где официально признаны несколько государственных языков. Вот некоторые из них:

    Швейцария: Немецкий, французский, итальянский и романшский.

    Канада: Английский и французский.

    Бельгия: Нидерландский, французский и немецкий.

    Индия: Гиндий и английский, плюс множество региональных языков.

    Южно-Африканская Республика: 11 официальных языков, включая африкаанс, английский, зулу и коса.

    Эти страны признают и поддерживают многоязычие на государственном уровне, что помогает учитывать культурное разнообразие их населения.

    1. Алексей Высоцкий І що.??? То їдь у ту "ЮАР" і вимагай там ввести російську мову, бо їм її не вистачає. Державна мова у нас одна, а для балакання розмовляй хоч тунгуським діалектом манджурів, ніхто не забороняє.

  3. Віктор Попозогло Тогда не обманывайте людей , что вы (национал-патриоты) строите демократическую Украину ! ...

  4. Сергей Кермо Ось не розумію, чому декому не подобається державна мова? Чому такого немає в Польщі, Румунії, Угорщині..? Ця тема вже закрита назавжди і повернення не буде.

  5. Віктор Попозогло Вы строите (как большевики в 1917 году) страну на обмане . Поэтому у вас как и у них все закончится крахом иллюзий ...

  6. Сергей Кермо Маячня! В Україні практично немає її громадян, які не розуміють державну мову. Досить мусолити те, що не важливе для будівництва країни. У світі є багато мов різних країн і народів і якщо є бажання, то ніхто у нас не забороняє ними розмовляти на побутовому рівні.

  7. Віктор Попозогло Обман был именно в том , что без опроса народа на каком языке люди говорят с рождения был принят закон о государственном языке ) ...

  8. Сергей Кермо Невже до розуму не доходить, що наша держава зветься Україна, земля наша українська, основна більшість населення українці. То ж чому ми повинні мати державну мову якогось іншого народу. І навіщо треба кілька державних мов, чи одну важко зрозуміти - тоді така людина розумово відстала. Бо ж якщо то натяк на російську, а вони вважають себе чомусь слов'янами, то така ситуація стає ще більше дивною.

  9. Віктор Попозогло Потому что демократия - это власть народа . Т.е. право людей говорить в стране (в которой родились) на том языке , на каком они научились (в силу сложившихся обстоятельств) говорить и думать . Если мы строим Украину ДЛЯ ЛЮДЕЙ , то должны СЛЫШАТЬ ЭТИХ ЛЮДЕЙ ! ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button