Як вентилятор може стати смертельним? Миколаївська сім'я постраждала у власному домі
У Миколаєві жінка та двоє дітей госпіталізовані через підозру на отруєння чадним газом
Ввечері 22 жовтня рятувальники отримали повідомлення про небезпечний випадок отруєння чадним газом у Миколаєві. Постраждали троє: жінка 1984 року народження та двоє її дітей — 2011 та 2020 років народження. Всі постраждалі були негайно госпіталізовані до медичних закладів. Лікарі наразі надають їм необхідну допомогу, попередній діагноз — отруєння чадним газом, остаточний діагноз ще уточнюється.
Причини трагедії наразі з’ясовуються, але рятувальники застерігають: саме зараз, коли розпочався опалювальний сезон, збільшується кількість випадків отруєння чадним газом. Основні причини — порушення правил безпеки при використанні газових приладів та пічного опалення, несправність систем димоходів і вентиляції, а також втручання в роботу газових систем.
Серед найчастіших помилок — встановлення вентиляторів у вентиляційних шахтах, що спричиняє зворотну тягу, через яку відпрацьоване повітря з продуктами горіння, зокрема й чадним газом, повертається у приміщення.
Рятувальники нагадують: чадний газ є невидимою небезпекою, адже не має кольору, запаху або смаку. Він швидко проникає в організм і з’єднується з гемоглобіном у крові, що призводить до кисневого голодування тканин і може спричинити смерть.
Як уникнути отруєння чадним газом:
- Використовуйте для опалення лише ті прилади, які для цього призначені.
- Регулярно перевіряйте справність газових приладів та вентиляційних каналів.
- Не залишайте газові прилади увімкненими без нагляду.
- Завжди провітрюйте приміщення, де є газові прилади.
- Електровитяжка та газова колонка не повинні знаходитися в одному приміщенні.
Будьте обережні та звертайтесь за медичною допомогою при перших ознаках погіршення самопочуття!