"Категорію 18-25 років потрібно берегти", - Залужний виступив проти зниження мобілізаційного віку
Перша зустріч Залужного зі студентами у його новій ролі посла
Колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині Посол України у Великій Британії Валерій Залужний виступив проти ідеї зниження мобілізаційного віку до 25 років. Під час зустрічі з українськими студентами в Лондоні, яка відбулася 3 жовтня 20245 року, він поділився своїм баченням того, чому варто захищати молодь від участі у бойових діях, а також наголосив на важливості цієї вікової категорії для майбутнього країни.
Подію організувала Українська студентська спілка. Це була перша зустріч Залужного зі студентами у його новій ролі посла. У ході бесіди ексголовнокомандувач наголосив на необхідності збереження молодого покоління:
“Категорію 18-25 років потрібно максимально берегти. Я чому завжди протестував, щоб мобілізація не заходила на людей нижче 25 років, коли був на посаді Головнокомандувача, тому що нам потрібна Україна і через 20 років, і через 30 років. А вона ось – їй зараз 18 років. Це зовсім інші люди, які врятують цю країну”, – пояснив Залужний.
Молодь як фундамент майбутнього України
Залужний зазначив, що 18-25-річна молодь є майбутнім держави, і саме вони через кілька десятиліть визначатимуть долю України. На його думку, мобілізувати таких людей можна лише в крайньому разі, коли держава опиниться перед загрозою зникнення:
“Якщо країна дійде до такого бар’єра, коли буде загроза існуванню держави як такої, її можуть врятувати тільки молоді люди у віці 18-25 років, бо це абсолютно інші люди”, – наголосив він.
На думку Залужного, ця категорія громадян має відмінне від старших поколінь мислення і потенціал, що дозволить їм знайти нові шляхи для розв’язання викликів, які постають перед Україною. Тому він виступив за те, щоб молодь до 25 років не була об’єктом масової мобілізації, а натомість залишалася надією на стабільний розвиток країни у мирні часи.
Складнощі роботи зі старшим поколінням військових
Разом з тим, Залужний зазначив, що старші військовослужбовці мають зовсім інший менталітет, і працювати з ними буває важче. За його словами, для багатьох із них характерна пострадянська ментальність, що ускладнює виконання бойових завдань.
“Якщо ми візьмемо 50-річного “дядьку”, ми маємо йому пояснити, чому саме його рота, його батальйон має штурмувати висоту чи обороняти опорний пункт. У них ментальність зовсім інша, пострадянська, що це “може зробити хтось інший” за них”, – розповів Залужний.
Він підкреслив, що хоча старші військові також є важливою частиною захисту країни, молодь все ж є більш перспективною і здатною на більш інноваційні підходи у військовій справі.
Чи потрібно змінювати підходи до мобілізації?
Таким чином, Залужний акцентує на тому, що на сьогодні важливо зосередитися на збереженні молодого покоління, яке в майбутньому забезпечить стабільність і процвітання України. Його слова стали сигналом для суспільства та військових кіл, що мобілізаційні плани мають ретельно враховувати не тільки потреби оборони країни, але й її довгострокове майбутнє.
Media: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fmedia1.tenor.co%2Fm%2F-xqozshAng4AAAAC%2Ffilthy-frank-noodles.gif%3Ft%3DAAYjzZAdNpkHAtuhvzH3Ew%26c%3DVjFfZmFjZWJvb2s&h=AT0Llq8UwGbEH3pnkLt7u8lF4Exr5BYb8lFXxMSjyW1J2MiO3xbycm_SxNdvZu0hyXAsKXbgF5dPAjMB_mJNV5VpCHrPnZNamB2q6lnx97iXcw-yaqSDMD6r1imTED8E6kj0CEqBSskWDKn6&s=1