Шкільні офіцери захищатимуть дітей і протидіятимуть булінгу
ВІДЕО
Про новації в освіті, що стосуються безпеки школярів, повідомив ведучий Національного телемарафону «Єдині новини» 22 серпня 2024 року, цитуючи міністра внутрішніх справ Ігоря Клипенка:
“Ми з вересня наближаємо понад 2 тисячі нарядів, тобто патрулів, до середніх закладів освіти. Також до стеження за порядком будуть підключенні 1300 ювенальних офіцерів поліції,195 шкільних офіцерів поліції,1600 поліцейських офіцерів громади”.
Начальниця Управління організації Служби освітньої безпеки (СОБ) Національної поліції України Надія Ситник детально пояснила в ефірі:
“Офіцери Служби освітньої безпеки будуть присутні в школах протягом усього навчального процесу. Вони відповідатимуть за контроль пропускного режиму та патрулюватимуть територію, щоб гарантувати безпеку учнів і персоналу, не допускаючи сторонніх осіб і небезпечних предметів. Крім того, офіцери проводитимуть інтерактивні заняття з правової обізнаності для школярів та співпрацюватимуть з учителями і батьками для забезпечення належних заходів безпеки в школах”.
Надія Ситник також підкреслила, що офіцери СОБ працюватимуть над запобіганням булінгу та іншим проявам насилля в школах. Вони також будуть мотивувати дітей до активної життєвої позиції.
З вересня офіцери СОБ працюватимуть у 763 школах по всій Україні, зокрема 342 у обласних центрах і 421 у територіальних громадах. До кінця 2024 року вони охоплять до 2000 шкіл.
“Це ті інспектори, які пройшли ретельний відбір. Перший відбір відбувся серед діючих поліцейських, вони пройшли спеціалізацію, спеціальне навчання, яке допоможе ефективно виконувати свої службові обов’язки у закладах загальної середньої освіти. Як ви знаєте, відбувався відбір серед цивільного населення на зайняття вакантних посад. Це дуже ретельний відбір. У нас дуже високі вимоги до тих працівників, які будуть працювати у школі. І лише чверть тих людей, які подавали анкети, змогли пройти цей відбір і зараз вони проходять навчання, щоби також в подальшому після завершення навчання працювати у школах”, – підкреслила Надія Ситник.
Під час осінніх, зимових і весняних канікул офіцери СОБ продовжать патрулювати школи, брати участь у педагогічних радах та працювати над навчальними планами разом із викладачами. Літні канікули офіцери присвятять навчанням та тренінгам для підвищення кваліфікації.
Проєкт «Офіцери Служби освітньої безпеки» реалізується в Україні за ініціативи державного керівництва та за участі Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки і Національної поліції. Його мета — забезпечити захист дітей під час повномасштабної війни та створити безпечне середовище для освіти після її завершення.