Суспільство

Які пільги у сфері освіти та можливості для відпочинку надаються дітям-ВПО

Основні привілеї, що доступні для дітей, які зазнали вимушеного переміщення

Цей материал також доступний

Юридичний порадник для внутрішньо переміщених осіб нагадує про освітні пільги та можливості відпочинку, що доступні для дітей, які зазнали вимушеного переміщення. Наразі для цих дітей надаються відповідні можливості:

1.Першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти та шкіл

  • Діти з числа ВПО чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, мають першочергове право на зарахування до державних / комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

2.Безоплатне харчування в освітніх закладах

  • Відповідно до ч. 10 ст. 7 Закону України “Про забезпечення прав і свобод ВПО” діти з числа ВПО чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням.
  • Для того, аби дитина могла безкоштовно харчуватися в закладах освіти, слід звернутися до адміністрації освітнього закладу та надати копії довідки ВПО дитини чи рішення про встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

3.Безкоштовне оздоровлення та відпочинок

  • Відповідно до постанови Кабміну №462 від 9 травня 2023 р. діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки мають можливість відпочити в дитячих оздоровчих таборах “Артек”, “Молода гвардіяˮ та інших дитячих закладах вищої категорії, що розташовані в карпатському регіоні.
  • Батькам/законним представникам такої дитини, які мають встановлений мобільний застосунок «Дія», повідомлення про можливість отримання допомоги на оздоровлення /відпочинок надійде автоматично. Ті ж, хто не встановив застосунок, мають отримати повідомлення про цю можливість від органів соцзахисту за місцем обліку як ВПО телефоном або поштою.
4. Соціальна стипендія
  • Діти з числа ВПО та діти, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення та які навчаються у закладі фахової передвищої, вищої освіти мають право на соціальну стипендію до закінчення навчання у закладі освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 р., на підставі поданої до керівника навчального закладу заяви.

Для того щоб отримати цю стипендію, студенти також повинні відповідати таким умовам:

  •  навчатися за державним замовленням (за кошти державного бюджету) на денній формі навчання. У разі здобуття фахової передвищої освіти допускається дуальна форма навчання;
  •  бути молодшими 23 років і включеними до рейтингу успішності;
  •  не перебувати в академічній відпустці;
  •  не мати академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання.

5.Першочергове поселення та знижка на проживання в студентських гуртожитках

  • Студенти-ВПО мають право на першочергове поселення до гуртожитків. Окремі заклади освіти також надають знижку при оплаті проживання. Інформацію про це можна отримати в приймальній комісії закладу вищої освіти або безпосередньо у коменданта гуртожитку.

6.Пільговий кредит на навчання

  • Відповідно до постанови Кабміну №673 від 29 серпня 2018 р. діти з числа ВПО та діти, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, які зараховані на навчання “за контрактом” у заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти можуть отримати пільговий кредит для здобуття освіти на підставі відповідної угоди.
  • Для того, аби скористатися такою можливістю слід подати письмову заяву приймальній комісії закладу освіти. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button