Кім пропонує запровадити в кожній громаді на Миколаївщині посади «ветеранського омбудсмена»
"Є потреба у 156 таких спеціалістах та психологах. Загальний бюджет утримання - близько $2 млн в рік"
10 травня 2024 року у Києві під час Другого Міжнародного Саміту міст і регіонів за участі Президента України Володимира Зеленського відбулася панельна дискусія «Реабілітація жертв війни: медичний, психологічний та соціальний аспекти», під головуванням Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшко.
Був присутнім та виступав на заході голова Миколаївської обласної військової аміністрації Віталій Кім.
Як зазначив Кім на своїх сторінках у соцмережах дискусія була трохи емоційню, але тема дуже важлива для Миколаївської області. На заході обговорювали важливість справедливого перерозподілу ресурсів та інвестування в реабілітацію та підтримку в ті регіони, де найбільша кількість ветеранів та їх сімей.
“В Миколаївській області до початку повномасштабного вторгнення, на початок 2022 року, дислокувалася одна з найбільших в Україні кількість військових частин – 40 військових частин ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби у складі 4 гарнізонів. Також на територій області перебувало близько 25 тис сімей ветеранів війни.
Тому ми розуміємо, що кількість ветеранів та членів їх сімей в нашій області буде значно більшою ніж в інших регіонах”, – повідомив Кім.
Віталій Кім повідомив, що наразі активно проводяться програми підтримки та реабілітації військовослужбовців та членів їх родин.
“Це і робота нашого сектору підтримки ветеранів, і робота нашого обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, і програма оздоровлення та відпочинку для ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей за рахунок коштів обласного бюджету”.
У 2023 році послуги з відпочинку отримали 1 524 людини на суму 7,5 млн грн. Ідея полягає в тому, що ветеран отримує послуги з відпочинку разом з сім’єю і одночасно ветеран та члени його сім’ї отримують психологічну підтримку.
“Виходячи з нашого досвіду, вважаю за доцільне запровадження в кожній громаді посади «ветеранського омбудсмена». В області 52 тергромади, є потреба у 156 таких спеціалістах та психологах. Загальний бюджет утримання – складає близько 2 млн доларів у рік.
В цьому напрямку ми розраховуємо на підтримку міжнародної спільноти. Чи реальна ця сума для наших партнерів? Так, реальна”, – зазначив Віталій Кім.
Також на заході обговорили підтримку найбільш постраждалих регіонів з точки зору направлення додаткових коштів на будівництво нових обʼєктів та створення додаткових робочих місць для ветеранів.
“Роботи багато, тож не знижуємо темп”, – на завершення повідомив голова Миколаївської ОВА.