Суспільство

"Ми стежимо", - посол Данії про намагання знизити ризик корупції в Миколаєві

Місту доводиться відповідати жорстким вимогам

Цей материал також доступний

Посол Данії у Києві Оле Егберг Міккельсен розповів в інтерв’ю РБК-Україна про те, як Данія активно допомагає Україні загалом та Миколаєву зокрема, через що місту доводиться відповідати жорстким вимогам щодо зниження ризиків корупції.

Серед питань, піднятих під час інтерв’ю, – як відбувається контроль та боротьба з корупцією на Миколаївщині:

“Це справді питання номер один, яке я отримую, коли до мене приїжджають делегації, бо, з одного боку, є сильна підтримка України. З іншого боку, є занепокоєння, страх, що, можливо, буде відсутність підзвітності, буде корупція та ще щось. Тому ми дуже свідомо ставимося до зниження ризику корупції в нашій підтримці. Наприклад, усі закупівлі, які ми робимо у Миколаєві, здійснюються не на місці. Жодних місцевих закупівель немає, все здійснюється через міжнародні організації, насамперед закупівельне агентство системи ООН. І це один із способів зниження ризику корупції.

Ми стежимо за тим, що відбувається. Саме тому у нас є офіс у Миколаєві. Данія також реалізує Європейську антикорупційну ініціативу, яка, по суті, створила антикорупційні інституції”.

Як зазначив Оле Егберг Міккельсен, Миколаїв співпрацює з Данією за партнерською програмою «міст чесності».

“Тому їм доводиться відповідати жорстким вимогам щодо зниження ризику корупції. Так що це проблема, це те, що займає дуже важливе місце на порядку денному. І добре те, що ми знаємо, що наші українські партнери знають про це так само, як і ми, і я відчуваю тверде зобов’язання у Миколаєві, в Україні загалом забезпечити, щоб усе робилося таким чином, щоб не ставити під загрозу чесність. Ви не можете знизити ризик на 100%, але ви можете багато зробити, і ми намагаємося зробити якомога більше, тому що це вплине на громадську думку дуже негативно”, – повідомив він.

На питання “Якщо будуть якісь реальні докази корупції?”, посол відповів:

“Це було б найгірше, що могло статися. Тому ми маємо сильний та спільний інтерес з нашими українськими друзями у тому, щоб боротьба з корупцією тривала, щоб було зроблено все для зниження ризику корупції”.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button