Пригоди

Скандал довкола СБУ: звільнення високопосадовця після незаконного стеження за журналістами

Українські журналісти під наглядом спецслужб: резонансне розслідування Bihus.Info

Цей материал також доступний

Журналістська група Bihus.Info оприлюднила розслідування, яке кидає тінь на діяльність Служби безпеки України (СБУ). За їхніми даними, незаконне стеження за командою здійснювалося саме структурою цієї відомої інституції – Департаментом захисту національної державності.

За словами журналістів, 27 грудня 2023 року сталася подія, що викликає занепокоєння щодо свободи преси в Україні. Спецоперацію спецслужби проводили в етнокомплексі “Українське село”, що розташований неподалік Києва. Силовики, готуючись до спостереження, використовували одноразові сім-карти та автомобілі з номерними знаками прикриття. Крім того, було здійснено монтаж камер відеоспостереження по периметру території та безпосередньо в номерах комплексу.

Ситуація загострилась, коли журналісти отримали відеозаписи з комплексу, де ідентифікували учасників цієї прихованої операції. Серед фігурантів – високопоставлені чиновники і співробітники СБУ. Ці матеріали стали частиною доказової бази, що вказує на причетність державних органів до незаконного стеження.

Особливо обурення викликає той факт, що техніку для спостереження встановлювали в найнеочікуваніших місцях – у вішаках для одягу стилізованих українських хатинок, розташованих у комплексі, а також в сауні. Під час спецоперації, що тривала цілих шість днів, працівники спецслужб використовували високотехнологічне обладнання, але їхні дії не залишилися непоміченими.

Після публікації матеріалів розслідування, стало відомо про звільнення керівника Департаменту захисту національної державності СБУ – Романа Семенченка. Його відхід з посади можна трактувати як прямий наслідок викриття діяльності департаменту.

Події, що розгорнулися навколо журналістів Bihus.Info, знову підняли питання про безпеку та недоторканність праці журналістів в Україні, а також про прозорість діяльності державних структур.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Back to top button