Суспільство

Аномально теплий лютий: синоптики прогнозують на півдні України до +20

Та з достатньою кількістю опадів по всій країні

Цей материал також доступний

Останній місяць календарної зими на території України характеризується поступовим підвищенням температурного фону, і досить часто у другій половині місяця середньодобові температури стабільно перевищують 0°С.

Лютий 2024 року в Україні може бути аномально теплим та з достатньою кількістю опадів по всій країні. Нинішнього року очікується розвиток досить стабільного зонального перенесення повітряних мас із північної частини Атлантичного океану на схід через всю Європу, – повідомляє meteoprog.

Денна температура повітря може в окремі дні зростати до +20 градусів. Та все ж не варто забувати, що зима все ще триває – останній місяць може бути непередбачуваним.

Завдяки теплим та вологим повітряним масам в лютому нерідко середньодобова температура повітря піднімається вище за 0 градусів. Та все ж загалом характер погоди цього місяця залишається нестійким.

Тепле повітря із Середземномор’я та північної Атлантики на шляху до України через материк дещо вистигатиме, та все одно воно принесе вологу і теплу погоду.

В Україні найвища температура очікується у південних областях. Але може бути тепло також на заході та в центральній частині. У Криму та в Одеській області вдень температура досягатиме +10 градусів. А в середині місяця синоптики взагалі прогнозують до +15..+20.

На сході країни та на півночі буде дещо прохолодніше. Проте, відповідно до прогнозу, середньодобова температура все ж і там буде на 2-5 градусів вище за кліматичну норму і становитиме від -2 до +4.

Однак ще у першій декаді місяця, ближче до її закінчення, можливе вторгнення холодного повітря із суттєвим зниженням температури. Але таких сильних морозів, як були у січні, вже не прогнозують.

Опади в лютому випадатимуть рівномірно упродовж усього місяця. У середньому синоптики прогнозують від 30 до 70 мм опадів. Це приблизно відповідає багаторічній статистиці. А от на заході країни має випасти більше вологи: від 80 до 100 мм, що приблизно на 20-40% перевищить норму. Сніговий покрив не буде стабільним. Більше снігу спостерігатиметься на заході, півночі та сході країни. На півдні та в Криму опади вже будуть переважно у вигляді дощу.

Оскільки в цьому місяці атмосферні фронти і циклони будуть часто перетинати територію України, то упродовж місяця слід очікувати сильних вітрів. Подекуди пориви вітру становитимуть 15-22 м/сек.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Back to top button