ЕкономікаПолітикаТема дня

До держбюджету вперше надійшли фінанси компанії Дерипаски та кошти колаборантів

30 січня до державного бюджету надійшли перші санкційні гроші у розмірі понад 32 млн грн, які будуть спрямовані на відновлення інфраструктури.

Про це повідомив голова Фонду державного майна Віталій Коваль.

“Вперше санкційні гроші починають працювати на державу. Понад 32 млн гривень вже надійшли в державний бюджет”, – зауважив Коваль.

За його словами, мова йде про власні кошти таких колаборантів, як Дмитро Ворон (член Ради Федерації РФ і представник тимчасово захопленої території Запорізької області), та Володимир Сальдо (так званий голови окупаційної адміністрації Херсонської області) і фінанси з підприємства російського олігарха Олега Дерипаски.

Коваль зазначив, що надходження грошей у бюджет стало можливим завдяки спільній роботі фонду, уряду, Мінʼюсту, правоохоронних органів та суддів.

Він додав, що санкційні активи повинні наближати перемогу України, а кошти ворогів та колаборантів будуть спрямовані на відновлення інфраструктури.

Майно російського олігарха Дерипаски конфіскували

Раніше ми повідомляли:
Квартири, авто, цехи та гроші… Повний список націоналізованого Україною майна у власника МГЗ Дерипаски

Вищий антикорупційний суд 16 лютого задовільнив позов Міністерства юстиції про стягнення в дохід держави майна в Україні російського олігарха Олега Дерипаски.

Загалом було націоналізовано 350 об’єктів власності, серед яких корпоративні права заводів та кар’єрів, комплекс морського порту, квартири, адміністративні будівлі, виробничі цехи, сотні одиниць транспортних засобів та спеціальної техніки, а також грошові активи: загальна вартість конфіскованих активів складає понад 2 мільярда гривень.

Натомість Служба безпеки України, що надавала Мін’юсту матеріали щодо активів Дерипаски, каже, що їхня загальна вартість становить 10 мільярдів гривень.

Як вказують у Мін’юсті, Дерипаска – один із найбагатших російських мільярдерів, контролює та володіє значними частками груп компаній “Русал”, “Базовий елемент” та En+ Group.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Back to top button