Пригоди

У «Дії» запустили обмін житлових сертифікатів за програмою «єВідновлення»

Якщо учасник програми не вкладається в зазначений термін, він має забронювати кошти повторно

Цей материал також доступний

Українці, які отримали житловий сертифікат як компенсацію за зруйноване через війну житло, можуть забронювати кошти для купівлі будинку або квартири в застосунку “Дія”, повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Після бронювання коштів у застосунку через п’ять днів надійде підтвердження, після чого протягом 30 днів власник сертифіката має оформити договір купівлі-продажу нового житла, попередньо оформивши припинення права власності на зруйнований об’єкт нерухомості. Якщо учасник програми не вкладається в зазначений термін, він має забронювати кошти повторно, пояснили у Мінвідновлення.

На сьогодні сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 мільярда гривень, зазначено в повідомленні. Комітет Верховної Ради з питань бюджету днем раніше погодив виділення 3,3 мільярда гривень для виплати компенсацій. За даними Мінвідновлення, кількість поданих заявок на отримання сертифіката становить 7,7 тисяч, водночас опрацьовано 3,1 тисячі.

Для купівлі житла за сертифікатом не застосовуються обмеження щодо місця розташування або вартості житла. Власник сертифіката може обрати будинок або квартиру як на первинному, так і на вторинному ринку нерухомості. Якщо вартість нового житла вища за суму сертифіката, то учасник зможе доплатити з власних коштів. При цьому, якщо вартість нижча, то різницю виплатять після ухвалення процедури стягнення репарацій з рф.

Крім того, у січні-лютому міністерство розраховує доопрацювати сертифікат для купівлі будівельних матеріалів і замовлення підрядних робіт, якщо учасник програми хоче побудувати новий будинок на своїй земельній ділянці.

Триває також експериментальний проєкт з обстеження житла на тимчасово окупованих територіях. Перші результати проєкту очікують у першому кварталі 2024 року, зазначено в повідомленні.

10 травня 2023 року в Україні стартувала програма “єВідновлення”, у межах якої компенсацію до 200 тисяч гривень на ремонт почали отримувати власники пошкодженого житла. Ці кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів, оплату будівельних робіт і послуг підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їхні продавці подали заявку на участь у програмі через портал “Дія”. З грудня розпочато виплати на капітальний ремонт пошкодженої житлової нерухомості – максимум 350 тисяч гривень для квартири і 500 тисяч гривень – для приватного будинку. З 1 січня 2024 року компенсацію за пошкоджене житло почнуть отримувати українці, які відремонтували його власним коштом.

З 1 серпня в “Дії” стартував прийом заявок на компенсацію за зруйноване через війну житло. Компенсації виплачуватимуть одноосібним власникам житла, яке було зруйноване через бойові дії після 24 лютого 2022 року, не підлягає відновленню і розташоване на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій. Середня ціна компенсації за зруйноване житло загалом в Україні становить 2 мільйона гривень.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button