Миколаївці на компенсацію від держави "без проблем" можуть купити нове житло замість зруйнованого, - чиновник
На вторинному ринку
Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради спростував чутки про те, що чиновники не пропонують жодних варіантів мешканцям будинків на вулиці Крилова, 54 та вулиці Прикордонній, 43, під’їзди яких було частково зруйновано внаслідок ракетних атак. Про це директор департаменту Дмитро Бездольний заявив на брифінгу 27 жовтня 2023 року, – передають “Новини-N“.
“На одній із зустрічей особисто я розповідав мешканцям, що на даний момент є результати технічного звіту, за яким ми маємо діяти. Згідно з цим звітом, сьомий під’їзд будинку на вул. Крилова, 54 та третій – четвертий під’їзди по Прикордонній, 43 — не підлягають відновленню. Тобто ми не маємо права їх навіть розглядати як об’єкти ремонту та припускати, щоб люди там далі жили. Ми нестимемо за це відповідальність”, – зазначив Бездольний.
Крім того, мешканцям пояснили, що розглядати питання подальшого проектування та відновлення цих під’їздів загалом можливо. Але для цього потрібно провести повний демонтаж, проектування під’їздів та шукати донорів чи допомоги держави у їх відновленні.
“Це було озвучено мешканцям будинків за обома адресами. Їхнє небажання проводити демонтаж лише затримує процес пошуку варіантів відновлення та шкодить їх сусідам. Тому що по Крилова 54 частково пошкоджено верхні поверхи шостого під’їзду. Ми не можемо розпочати ремонтні роботи без демонтажу. І виходить, що в зимовий період у нас страждатимуть ще й мешканці шостого під’їзду. Така сама ситуація і за адресою Прикордонна, 43. Там потрібно зробити частковий ремонт другого під’їзду та даху самого під’їзду”, – сказав він.
Прокоментував він і претензії мешканців до технічного обстеження, яке вже було проведено та з результатами якого мешканці незгодні. Підозрювати експерта у необ’єктивності чи упередженості під час проведення технічного обстеження, за його словами, не варто, оскільки він несе кримінальну відповідальність за його результати. Проте мешканці будинку на вул. Крилова, 54 намагалися “знайти інших експертів, які б дали інший результат”. Але таких фахівців, як пояснив Бездольний, не так і багато, й інші фахівці “відмовилися братися за виконання цієї роботи, бо всі розуміють, що результат буде той самий”.
“Мешканцями було озвучено, що вони знайшли десь у Західній Україні експерта, який за 260 тисяч зробить їм необхідну експертизу. Для порівняння: всі експертизи, що їх замовляв департамент, коштували від 70 до 120 тис. За 120 — це була комплексна експертиза з інструментальним обстеженням. Навіть по різниці у цінах можна побачити, наскільки економно ми підходимо до цього питання. Не знаю, що може видати інший експерт. Інших результатів від нас не слід очікувати”, – заявив Бездольний.
Він нагадав, що є державні програми компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло. Зустрічі з мешканцями будинків на обидві адреси неодноразово проводилися зустрічі, під час яких їм розповідали, яку саме компенсацію вони можуть отримати. Щонеділі його перший заступник Ігор Набатов проводить розмовляє з жителями онлайн та розповідає, які у них ще є можливості.
“Ми навіть робили розрахунок того, що отримають мешканці цих двох адрес. І заяви про те, що цими коштами нічого не можна купити, можемо відповідально заявити, що це не відповідає дійсності. За ту вартість квадратного метра, яку пропонує держава, без проблем можна знайти житло на вторинному ринку”, – стверджує Бездольний.