Небесні очі: військові розповіли про роботу аеророзвідки на миколаївсько-херсонському напрямку
На роботу безпілотників впливають різні фактори
Військовослужбовці однієї з бригад, яка виконує завдання на миколаївсько-херсонському напрямку, повідомили кореспондентам ” Суспільного “, як працюють “пташки” аеророзвідки.
Безпілотні літальні апарати – один із обов’язкових елементів ведення бойових дій у сучасних умовах. Бійці Сил оборони України використовують дрони для аеророзвідки та коригування вогню за позиціями російських військ.
Підрозділ аеророзвідки спрямовується на завдання. Місце для роботи знайдено, далі перевірка місцевості.
“Ми виходимо спочатку пішки. Ми перевіряємо повністю, куди можна під’їхати, куди ні. Йдеться про протитанкові міни, протипіхотні міни, розтяжки якісь”, – розповів розвідник із псевдо “Фелікс”.
Далі підготовка до роботи безпосередньо з “пташкою”. Налаштовують безпілотник українського виробництва “Аист-100”.
“Зараз налаштовуємо GPS, відеозв’язок, калібруємо, робимо передпольотну перевірку, готуємось до запуску”, – розповів військовослужбовець Юрій.
На роботу безпілотних літальних апаратів впливають різні чинники, каже Фелікс.
“Передусім, це дощ, вітер. І коли є хмари і серпанок, коли нічого не видно. Сенсу немає, політав ти, все одно нічого не бачиш”, – розповів “Фелікс”.
Багатофункціональність та дальність польоту – одні з основних переваг українського безпілотника “Аист-100”, каже Юрій. Втім, є складності.
“Ми працюємо в умовах періодичного придушення радіоелектронної боротьби, тож є певні труднощі”, – розповів Юрій.
Через роботу радіоелектронних засобів підняти у повітря “Лелека” не виходить. Аеророзвідники вирішують застосувати інший безпілотний літальний апарат – “Matrix 300”.
Цього разу налаштування та запуск успішні — артилерію російських військ на тимчасово окупованій території Херсонщини знищено.
Устаткування для аеророзвідки дуже дороге, тож часто під час обстрілів бійці закривають його собою, розповів “Фелікс”.
— І треба ж, як обстріл, падати. Обладнання дуже багато коштує, його теж накриваєш собою, аби його не зашкодило. Скільки таких ситуацій було, – сказав Фелікс.