З початку року в Миколаївській області зареєстровано 683 випадки загоряння в житловому секторі
Повідомили в Головному управлінні ДСНС України по Миколаївській області
З початку поточного року в Миколаївській області зареєстровано 683 пожежі в житловому секторі, з них 386 разів горіло житло громадян.
Про це повідомляють у Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.
Інші епізоди – пожежі господарських будівель, літніх кухонь тощо. Унаслідок пожеж загинули 38 громадян, у тому числі 2 дитини, постраждали 36 осіб, у тому числі 8 дітей, ще 52 людини врятовано, з них 7 дітей. Основними причинами їх виникнення, крім тих випадків, коли пожежа сталася через потрапляння боєприпасів і уламків з них, залишаються: коротке замикання електромережі (114 випадків), необережність під час куріння (76 пожеж), порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації та монтажу опалювальних приладів (42 епізоди). Серед інших – потурання дітей вогню, необережне поводження з вогнем, порушення правил безпеки при експлуатації електроприладів і т.д.
За минулу добу, 25 жовтня, сталося 5 пожеж у житловому секторі, в тому числі в багатоповерхових будинках. Двоє з них недбало ставляться до куріння. В результаті одна жінка загинула (Очаків Миколаївського району), чоловіка врятували підрозділи оперативно-рятувальної служби (Миколаїв).
Рятувальники Миколаївщини систематично проводять профілактичні заходи, спрямовані на запобігання пожежам. Фахівці нагадують громадянам про основні правила безпеки, алгоритм дій при виникненні надзвичайної ситуації, але статистика свідчить про те, що не всі прислухаються до важливих порад.
Головне управління ДСНС України в Миколаївській області вкотре нагадує про основні заходи, яких необхідно дотримуватися, щоб уникнути пожежі у вашому домі:
- не опалюйте свій будинок газовими, саморобними і несправними електрообігрівачами;
- не розміщувати обігрівачі поблизу легкозаймистих предметів;
- не сушити і не складати на плити одяг, дрова, інші горючі предмети і матеріали;
- у разі виходу з приміщення не залишайте електронагрівачі, печі робочими і не дозволяйте дітям стежити за ними;
- не залишати маленьких дітей без нагляду і не дозволяти їм грати з сірниками;
- намагатися уникати перевантаження електричних мереж, не включати при цьому потужних побутових споживачів електроенергії;
- не курити в ліжку і т.д.
Дотримання цих елементарних правил може захистити вас, ваших рідних і близьких від неприємностей, а ваше майно від знищення. Так що, не провокуйте виникнення пожеж і бережіть себе! В екстрених ситуаціях викликати Службу порятунку 101.