ЕкономікаСуспільство

Миколаївський порт поки не використовуватиметься для вивезення зерна

С точки зрения безопасности

У Міністерстві інфраструктури оцінили можливість включення Миколаївського порту в “зернову угоду” щодо експорту українського зерна.

Про це повідомив в ефірі телемарафону заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

“Ми хочемо, щоб усі наші порти працювали, у тому числі в Миколаївському регіоні, однак це, безумовно, залежить від військової ситуації. Наразі з погляду безпеки ми не можемо цього робити”, – зазначив він.

При цьому, за словами заступника міністра, з технічного погляду Миколаївський порт готовий до здійснення агроекспорту.

“Є певна руйнація інфраструктури, але не критична для агроекспорту. Якщо військова ситуація дозволятиме, ми вийдемо з ініціативою, яку, сподіваємось, підтримає ООН. Працювати технічно порт готовий”, – підкреслив Васьков.

Нагадаємо, 22 липня 2022 року в Стамбулі було підписано угоду про розблокування українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний” для вивезення на експорт зерна та іншої аграрної продукції. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр оборони Росії Сергій Шойгу підписали окремі однакові угоди з ООН та Туреччиною.

1 серпня у рамках реалізації домовленостей з Одеського порту вирушило перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозило 26 тисяч тонн української кукурудзи до ліванського порту Тріполі.

Станом на 13 серпня 16 суден з українською агропродукцією були відправлені зерновим коридором.

Читайте больше наших новостей в Telegram-канале @korabelov_info

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Back to top button