ОбществоТема дня

Ця хвиля дуже важка: ковід-шпиталь у Корабельному повний, 5 пацієнтів — в реанімації

Дві доби поспіль - понад 30 госпіталізацій

Дві доби поспіль у Миколаївській міській лікарні №5, що в Корабельному районі, фіксують понад 30 госпіталізацій. В інфекційному відділенні розгорнуто 60 ліжок. Всі вони зайняті хворими. Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник головного лікаря з медичної частини Сергій Матвієнко.

«Ми оцінюємо сатурацію, тиск, температуру. Вже виходячи з того, що ми отримуємо на експрес-тесті, ми визначаємо: якщо ковід позитивний — відразу госпіталізуємо. Якщо сатурація дозволяє — ми їх направляємо на рентген», — розповів лікар приймального відділення Святослав Савченко.

У відділенні є два портативних пристрої, призначених для швидкого виявлення позитивного або негативного тесту. Час проведення — 45 хвилин.

Монітор реанімаційної палати з даними пацієнтів
Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

У реанімаційному відділенні лікарні станом на 19 жовтня перебувають 5 пацієнтів. При вході до палати встановлений екран, на якому дані хворих: сатурація, пульс, тиск. Таким чином, пацієнти цілодобово під контролем лікарів.

«На цей момент всі пацієнти дуже важкі. Ця хвиля дуже важка. Для кожного пацієнта потрібен свій підхід, тому що ці тугі маски не надто викликають комфорт у пацієнтів, і до кожного потрібно підійти пояснити, що це потрібно для їх порятунку і потрібно потерпіти», — розповів лікар Руслан Кріль.

Киснева станція інфекційного відділення лікарні №5
Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

В іншій частині відділення перебувають пацієнти з легшою симптоматикою. Проте всі вони дихають за допомогою кисневої маски. За словами заступника головного лікаря з медичної частини лікарні №5 Сергія Матвієнка, приблизно 95 відсотків пацієнтів не вакциновані.

Сергій Матвієнко
Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

«Частина пацієнтів вакцинована першою дозою, частина вакцинована двома дозами вакцини. За нашими спостереженнями, у нас в реанімації не перебувало пацієнтів, вакцинованих двома дозами«, — сказав Сергій Матвієнко.

Станом на 19 жовтня в Миколаївській міській лікарні №5 перебувають 257 хворих, з них 249 з підтвердженим ковідом і вісім з підозрою. Також на лікуванні — 16 вагітних та три породіллі, двоє в реанімації.

За словами начальниці управління охорони здоров’я Ірини Шамрай, у миколаївських лікарнях 84 відсотки ліжко-місць забезпечені подачею медичного кисню. На кисневій терапії станом на 19 жовтня перебувають 519 хворих з 665 госпіталізованих. За добу до “ковідних” лікарень надійшов 91 пацієнт. Ліжковий фонд Миколаєва вже завантажений на 76 відсотків.

Связанные статьи

3 комментариев

 1. Почему удалили мой комментарий?
  Правда у нас преследуется?
  Или то, что вакцинированные попадают в реанимацию и умирают писать нельзя. Так заткните и Израиль и США и Англию.
  Ложь уже стала нормой в Укросми.

  7
  5

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button