Происшествия

В Україні почали засуджувати “самокатників”

Наразі всі вироки стосуються штрафів та умовного позбавлення волі

В Єдиному реєстрі судових рішень зафіксовано 3 кримінальні справи, пов’язані з ДТП на електросамокаті. У двох випадках суд визнав винним саме водіїв самокатів.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані пошукача по судовому реєстру “Бабуся” та дані судового реєстру.

Найбільшої шкоди було завдано потерпілій у справі № 336/7734/20. Жінка поверталася додому, коли раптово її зачепив самокат, на якому по тротуару їхали мати з дитиною. Через зіткнення постраждала набула тілесних ушкоджень середньої тяжкості, тривалий час провела у лікарні та була змушена встановити ендопротез, аби знову мати змогу пересуватись.  

У цій справі суд визнав водійку самоката винною за ст. 291 КК України та призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік умовно, відшкодування вартості лікування (112 160  гривень), моральної шкоди у розмірі 23 000 гривень та половини витрат на юридичний супровід. Цікаво, що обвинувачену не позбули права керування та повернули самокат, на якому стався інцидент.

У другому випадку, у справі №303/1650/21, водій самоката не впорався з керуванням, через що збив дівчину на велосипеді. Потерпіла отримала численні забої обличчя, струс мозку та перелами, що було кваліфіковано як тілесні ушкодження середньої тяжкості. 

Водія самоката визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 291 КК України, та призначили штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян —  3400 гривень на той момент. Крім того, самокатника зобов’язали сплатити потерпілій 70 000 гривень моральної шкоди та  37 216 гривень матеріальної.

Наразі в Україні білішьсть зіткнень та ДТП, пов’язаних із водінням самокатів, кваліфікуються як адміністративне порушення. В судовому реєстрі зафіксовано 16 справ, пов’язаних з ДТП за участю електросамокатів. 

Кількість ДТП та нещасних випадків із електросамокатами збільшується, як збільшується й сума штрафів для водіїв такого транспорту.  За порушення ПДР за адміністративною постановою ще рік тому водії сплачували штраф 340 грн, а вже у 2021-му сума штрафу становить 850 грн.

Найчастіші ДТП виникають через неуважність як водіїв самокатів, так і водіїв авто

— на пішохідних переходах та під час зупинки в момент виходу з машини.
Здебільшого водіїв самокатів притягають до відповідальності за 124 ст. адміністративного кодексу: пошкодження транспортних засобів та іншого майна. Відповідно до цієї статті, водії самокатів належать до учасників дорожнього руху.

Читайте больше наших новостей в Telegram-канале @korabelov_info

Связанные статьи

4 комментариев

 1. Ждём когда водитель самоката собьёт зерновоз.
  Интересно, кого накажут, ведь зерновозы как и самокатчики ездят как хотят и где хотят.

  13
  4
  1. Давно пора как в цивилизованных странах велодорожки , был бы велодорожки небыло бы таких дтп

   8
   1
   1. Где цивилизованные страны, а где Украина. За место этих дорожек Сенкевич уже 20 раз отдохнул на Майорке. Поэтому остаётся одно, наказать и запретить.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Back to top button