Общество

У Польщі заявили про брак працівників з України: у які галузі кличуть заробітчан

У Польщі стартує сезон збору ягід, але робітників для цього бракує.

У Польщі роботодавцям не вистачає сезонних українських заробітчан. Найбільший брак відчувають підприємства у галузях сільського господарства та готельно-ресторанного бізнесу. Про це повідомляє Аналітичний центр міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal, пише finance.ua.

Сезон збирання врожаю ягід у сусідній країні починається наприкінці травня. Але у Польщі побоюються, що велика частина врожаю фермерських господарств через цю проблему може зіпсуватись. Зокрема, врожай може залишившись незібраним на полях.

Теж стосується і готелей, ресторанів та кафе. Працедавцям цієї галузі цьогоріч також бракує кандидатів на посади офіціантів, барменів, баристів, покоївок та кухарів.

Як наголошується, карантин в Польщі через коронавірус не вплинув на кількість постійних робочих місць для українців, але проблема браку робочої сили саме в сільському господарстві досі не вирішена.

«У пік сезону польським фермерам потрібно щорічно близько 100 тис. сезонних працівників і більшість з них — українці. Польські сезонні робітники здебільшого їдуть в Німеччину, Нідерланди та скандинавські країни, де платять більше, аніж в Польщі, тоді як для українців ці ринки недоступні через пандемію», – розповіли в Gremi Personal.

Нагадаємо, за даними опитування одного з пошукових сайтів, 9 із 10 власників бізнесу в Польщі не урізали зарплати українцям попри пандемію. А більшість – забезпечили робітників засобами особистого захисту та організовують роботу з дотриманням усіх карантинних норм і правил

Связанные статьи

5 комментариев

 1. Польша, имей совесть! Все заробитчане в ВСУ, сидят в окопах, захыщають Эвропу от «агрессора». С «агрессором» разделаются и тут же к вам на плантации. Не разорваться же им…

  23
  27
 2. Идите нахй, копейки платите, то и сами собирайте свои ягоды! Своих питарков-бандериков зовите вам помогать!

  13
  3
 3. Ишь ты, какИ хитрованы!. Да .за «копейки» лучше сидеть на ж-е и ныть да трындеть как всё плохо… Да и каждый второй нынче у нас при вышке юрист,менеджер аль экономист

  2
  2

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button