ОбществоТема дня

В Україні відзначають День пам’яті «кіборгів»

В Україні сьогодні, 16 січня, відзначає День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.

Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики.

За стійкість і незламність українських захисників назвали «кіборгами». Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.

У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58 «кіборгів», тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких — посмертно.

Новости партнёров

Связанные статьи

5 комментариев

  1. Если отмечать поражения, то следует ввести и Дни Иловайского и Дебальцевского котлов. Так же как и день поражения под Крутами. У страны-жертвы по определению не может быть побед.

    1. Вічна пам’ять нашим хлопцям які боронили нашу землю!
      па-рашним виродкам довічне вигнання навіть від своїх как-цапов!!!

    1. Сами туда шли , не понятно за что жизнь свою отдавали !!!!!! Глупые , чтоб сейчас благодаря ихним войнушкам и поддержке этой скотской власти их родители , вдовы сейчас платили подобные коммуналки , не могли полноценно их детей сирот накормить , одеть и все остальное

  2. Обидно кацапам получать пизды от мобиков: селян, программистов, студентов…. Дохера ваших там подохло.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button