Общество

Хворих на коронавірус готуються приймати і в лікарні Корабельного району. Планове надання медичної допомоги припинено

Медичні заклади Миколаєва переведено в режим підвищеної готовності. Керівникам міських лікарень №5 (колишня Вітовська ЦРЛ, розташована в Корабельному районі) та №3 доручено вивільнити приміщення та бути готовими до можливої госпіталізації пацієнтів з захворюванням на коронавірус у випадку масового надходження пацієнтів, якщо в лікарні №1 (що визначена як базова у випадку виявлення хворого або підозри на зараження коронавірусом в Миколаєві) не вистачатиме місць.

Так вирішили у середу, 18 березня, в міському управлінні охорони здоров’я під час оперативної наради за участі першого заступника міського голови Володимира Криленка, начальника управління Ірини Шамрай та головних лікарів закладів охорони здоров’я міста, повідомили у відділі інформаційного забезпечення департаменту міського голови.

Ірина Шамрай підкреслила, що керівники всіх медичних закладів міста Миколаєва мають бути цілодобово на зв’язку. Крім того, найближчого часу жоден не піде в відпустку.

Начальник управління надала низку доручень, виконання яких жорстко контролюватиметься. Зокрема, в медичних закладах мають вчергове ретельно опрацювати алгоритм дій з надання допомоги при коронавірусній хворобі.

— Наразі основним документом для вас є наказ Міністерства охорони здоров’я від 13.03.2020 № 663 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID-19». Головні лікарі несуть особисту відповідальність за виконання комплексу заходів, передбачених цим наказом. Прошу ще раз зібрати всіх працівників та опрацювати його. А для головних лікарів це взагалі має бути настільна книга, — каже Ірина Шамрай.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я, міські лікарняні заклади переведено в режим карантину, припинено планову госпіталізацію та планове надання медичної допомоги.

Буде зібрано інформацію та розроблено графік підвезення медичних працівників, які проживають в прилеглих до Миколаєва населених пунктах, а працюють в міських закладах охорони здоров’я. Також наголошено на необхідності передбачити місця для відпочинку, ночівлі та харчування медичних працівників.

У штатному режимі залишаються працювати ЛШМД та пологові будинки міста.

Ірина Шамрай зазначила, що вчора на сесії міськради було прийнято рішення про виділення значної суми коштів на нагальні потреби медичних закладів для боротьби з поширенням COVID-19 на території міста.

Так, перерозподілили субвенцію з державного бюджету, в тому числі, й кошти на інсулін. Понад 10 млн грн. буде використано безпосередньо на закупівлю засобів індивідуального захисту для медпрацівників, дезінфікуючі засоби, обладнання (одноразові контури для апаратів ШВЛ, діагностичне устаткування та діагностичні набори, два апарати штучної вентиляції легень, медикаменти тощо).

При цьому за управлінням охорони здоров’я зарезервовано 27,5 млн грн., які в випадку необхідності будуть оперативно розподілятися на першочергові потреби за погодженням з «бюджетною» комісією міськради.

Керівник управління подякувала за розуміння та оперативність головному лікарю лікарні швидкої медичної допомоги Олександру Дем’янову, який організував придбання 1800 одиниць одноразових контурів для апаратів ШВЛ, надзвичайно потрібних при лікуванні хворих. За день-два їх доставлять до міста.

Читайте новини першими

Связанные статьи

5 комментариев

    1. Благодаря руководству этой больницы, а врачей классных и опытных много в этой больнице!!! Просто начальству плевать на опытных и крутых врачей!!!

  1. У них перчаток нет для забора крови , купила перчатки она из надела и пошла у всех по палатам разнасить болячки. Какая готовность к коронавирусу???

  2. А что делать тем у кого другие хронические заболевания? Сейчас только от коронавируса люди умирают и другие болезни враз исчезли? Что делать им?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button