"Є інша сторона цієї події", - в лікарні Корабельного району прокоментували скандальну ситуацію, що викликала обурення пацієнтів

горбольница №5
горбольница №5

Чималий резонанс викликала публікація "Так и не дождавшись помощи, мама с больным ребенком уехала из больницы Корабельного района в другое медучреждение" - місцеві мешканці гаряче обговорювали як проблеми медицини, так і помилки, які, на їх погляд, зробила в описаній ситуації жінка, що потрапила до Миколаївської міської лікарні №5 з хворою дитиною...

Заступник головлікаря медзакладу, начмед Андрій Потапенко, в свою чергу, також прокоментував зазначену ситуацію:

"Важко знайти виправдання для лікаря, який не оглянув хвору дитину і не призначив належного лікування. Тому зрозуміла реакція мами, яка у розпачі прочекала скільки часу і вимушена була піти до іншого лікувального закладу, зрозуміла невдоволеність всіх читачів цього посту та авторів негативних відгуків по відношенню до медичних працівників.

Але є інша сторона цієї події - лікар педіатр, який у цей час був зайнятий виконанням своїх обов’язків - наданням допомоги хворій дитині - не мав фізичної можливості вийти із відділення.

На жаль, існує пробіл у інформуванні пацієнтів щодо організації медичної допомоги. Не всі пацієнти знають про Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» №2168-VIII від 19.10.2017 р.

Стаття 35: "Первинна медична допомога - це медична допомога, що передбачає надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь; направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; надання невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнта, який не потребує екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Стаття 9. п. 5: "Надання медичних послуг за програмою медичних гарантій, пов’язаних з вторинною (спеціалізованою), третинною (високоспеціалізованою) медичною допомогою, здійснюється за направленням лікаря, який надає первинну медичну допомогу, або лікуючого лікаря в порядку, передбаченому законодавством, крім випадків, коли згідно із законодавством направлення лікаря не вимагається.

Тобто якби мама знала про цей закон, вона б звернулась до сімейної амбулаторії (первинний рівень), де у вихідні та святкові дні є черговий лікар, який оглядає та консультує пацієнтів, а у разі необхідності направляє на вторинний рівень (міська лікарня №5), або третинний рівень (Обласна дитяча лікарня, обласна офтальмологічна лікарня).

Знаючи цей закон і звертаючись за допомогою згідно законодавства, значно зменшиться кількість пацієнтів та їх родичів, незадоволених тим, що доводиться довго чекати у приймальному відділенні на огляд лікарів та результати обстежень.

Шановні пацієнти, обирайте свого сімейного лікаря, проходьте періодичні медичні огляди, своєчасно звертайтесь до своїх лікарів для обстежень. Тоді кількість непередбачених візитів до лікаря буде значно меншою. Бережіть своє здоров’я!", - звернувся до миколаївців начмед лікарні.

Нагадаємо, ми писали: "Только доверие и взаимопонимание между пациентами и врачами поможет сохранить здоровье!" - начмед горбольницы №5

Оцените новость: Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4 оценок, среднее: 3,50 из 5)
Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!

Популярное за неделю:

Статьи:

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: