Происшествия

Попередьте батьків: шахраї знов і знов обдурюють довірливих миколаївців

До поліції надійшло повідомлення від 80-річної мешканки міста Миколаєва. Пенсіонерка повідомила, що 27 листопада (близько 14:30) за місцем її мешкання по вул. Адміральській прийшла невідома жінка, яка представилась працівником соціальної служби. Під час розмови вона сказала, що володіє надприродними здібностями, тож побачила, що нібито на пенсіонерці накладено порчу та запропонувала від неї звільнити.

Звісно ж, для цього було необхідно показати всі наявні у заявниці грошові кошти – 70 000 грн. Зі слів постраждалої, «соцпарцівниця» спочатку розклала купюри на дивані, нібито проводячи процедуру «очищення», після чого склала їх у конверт. Вже коли зловмисниця пішла, літня жінка виявила замість своїх грошей – сувенірні купюри.

Поряд з цим випадком шахрайства мали місце й такі, як: заволодіння коштами під приводом купівлі-продажу товарів через інтернет, проведення ремонтних робіт, здійснення кур’єрських послуг, оформлення онлайн-кредитів, послуг працевлаштування за кордон, а також «телефонне», пов’язане із заволодінням грошима під приводом здійснення банківських операцій.

В останньому випадку жертвою аферистів став мешканець Южноукраїнська. Зі слів чоловіка, йому на мобільний надійшов дзвінок від нібито працівника фінустанови, який повідомив про проблеми з банківською карткою заявника – мовляв, щойно хтось намагався здійснити спробу зламу мобільного додатку та привласнити наявні на рахунку гроші. Після цього за декілька хвилин на мобільний потерпілого зателефонувала інша особа – «представник» служби безпеки банку за рекомендаціями якого чоловік перевів зі свого карткового рахунку на мобільний номер 50 000 грн, нібито з метою забезпечення їхньої недоторканності. Але, як з’ясувалось, саме через це і втратив їх, тож звернувся в поліцію.

Таким чином аферисти за рахунок довірливих громадян лише за один день збагатились майже на 165 тис. грн.

За усіма фактами шахрайських дій слідчі розпочали кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 КК України. Вживаються заходи щодо встановлення причетних осіб, – повідомляє відділ комунікації поліції Миколаївської області.

Читайте больше наших новостей в Telegram-канале @korabelov_info

Связанные статьи

Один комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Back to top button