Общество

«Сім'я в шоці!!!», - миколаївські школярі отримали підручники з вивчення російської мови

У одній із шкіл Миколаєва учні отримали підручники з вивчення російської мови, що стало шоком для деяких батьків. Про це у групі «Contact Center при Миколаївській міській раді» в соцмережі Facebook повідомила Юлія Семенець:

«Доброго дня! Отримали підручники для 2-го класу, серед яких і підручник з російської мови. Сім’я в шоці!!! Це що? Політика держави, міста, школи? Підручник 2019 року «Нової Української Школи». Вибачте, з якого дива діти звичайної УКРАЇНСЬКОЇ школи мають вивчати російську за основною програмою? Чи має право клас відмовитись від вивчення російської на користь додаткових годин, наприклад, англійської мови, що, на мою думку, є набагато корисніше і для дітей, і для розвитку держави в цілому?».

В коментарях під записом Світлана Олейнікова повідомила, що це школа обрала таку типову програму, де передбачається вивчення російської мови.

Інші мешканці міста порекомендували сім’ї відмовитися від вивчення російської мови.

«Ми в приватному порядку, написали заяву, відмовились від вивчення російської мови, тепер він просто присутній на уроці», — написала Vera Grimova.

«Русский язык сложен только если вы полная ракушка, а учить его для расширения кругозора — бесполезно, потому что весь кругозор из него это вахтовиком на Ямале пахать. Вам всунули вместо иностранного языка региональный. Пишите отказ от изучения, вы имеете право», — додала Анна Сапелкина.

Судячи з інших повідомлень та коментарів, у Миколаєві не одна така школа, що вибрала для своїх учнів навчання російській мові.

Читайте новини першими

Связанные статьи

31 комментариев

  1. наверно, Анна Сапелкина не читала российской классической литературы или поэзии, и кругозор у нее меньше чем у вахтовиков на Ямале.

    1. Дети все равно общаются на русском языке и слава богу, чем на украинском ломаном

  2. Отказывайтесь. А потом в слове «*уй» три ошибки делать будет. Наш государственный язык украинский, но мы были, есть и будем русскоязычными. Я догадываюсь о какой школе идёт речь. Мой сын пошёл в первый класс в этом году и я очень рада что он будет учить русский язык с первого класса. С радостью подписала заявление.

  3. Лично я тоже против изучения русского языка,так как это очень путает детей,знаю что говорю так как знакомой ребенок изучает русский ,в итоге в голове каша получается ,дети лучше пусть на украинском научатся правильно писать им хоть это пригодится, а русский уже идёт как иностранный который уже не актуален .

    1. Я училась в русскоязычной школе и укр.мову тоже изучала и почему-то никогда не было каши

    2. Мой ребенок тоже изучает русский в младших классах и все нормально. Читает и на русском и на украинском. Это не программа НУШ. Это было и раньше. Но почему-то именно сейчас у нас завелось куча патриотов и (расистов) так сказать. Английский значит пускай сутками учат, а язык соседской страны не дай Бог учить.

        1. Есть ещё и рашисты. И ты одна из них. Нужно забыть лаптестан и учить мировые языки.

    3. Пусть английский лучше учит-пользы от него больше и везде его поймут, чем на кастрюльном языке

  4. Навіщо завантажувати дитину зайвий раз не потрібним предметом? А російську діти і так знатимуть, бо є мовне середовище.

    1. Знать одно дело, а писать с ошибками, потому что мама и папа решили что английский лучше не допустимо

  5. Читаешь комент..всю жизнь школы были украинськие,но при этом изучали русский,англ., и ннмецький и ничего страшного.Что здесь такого ,когда у детей наоборот будет большой кругозор.Выростит и сам решит на каком языке ему разговар вать..Мое мнение,что русский легче и понятней чем украин...Да англ.ближе и легче чем иус..Вам наверное очень скучно жить.раз есть вреия обращать на такие события..

    ☺?

  6. Я считаю,что знать хорошо русский язык,на котором мы все общаемся-это нормально,в этом нет ничего плохого.Вот нам по заруб.лит задали на лето прочитать несколько произведений,пошли мы в библиотеку,а там эти книги все на русском языке,на укр.их нет,а ребенок уже привык к укр.мове,т.к.в школе все на украинском,хоть и читает на русском,но хуже и что делать,где брать книги?И очень жаль,что дети не учат язык региона,на котором сами же и общаются

  7. "наприклад, англійської мови, що, на мою думку, є набагато корисніше і для дітей, і для розвитку держави в цілому?»." А почему не украинский(державна мова), мы же не в Англии или Америке живем. Раз на то пошло.

  8. Значит учить немецкий,это нормально( если помните немцы обьявили нам войну) ,учили и молчали,а учить русский нельзя?! Я за изученип рвсского языка,ор из нашей жизни никуда не денеться,даже через 100 лет) хотя,мамочка второклассника,я на Вашем месте сильно не переживала,нынешнее поаоление вообще общаться не умеет,ему и укрсинский не нужен,все общение теперь в галжетах,непонятными фразами)))

  9. А, скільки на Росії шкіл з українською мовою навчання, і чи вивчають там українську мову в школах взагалі? Я за справедливість і паритет у відносинах з РФ. Коли в Росії нуль шкіл з українською мовою викладання, так само і в Україні має бути нуль шкіл з російською мовою. Коли в Росії нуль українських православних храмів, так само і в Україні російських храмів має бути нуль.

    1. До чого тут Росія? стаття 10 Конституції України передбачає, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Навіщо Ви знову ділите людей використовуючи віру та мову? Ми живемо в вільній демократичній державі, в якій не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Шановний почитайте хоча б Конституцію України перед тим, як займатися пропагандою лінгвоциду!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button