Происшествия

Жителька Корабельного району віддала шахраям 8000 гривень, щоб отримати «виграш»

Попри постійні застереження правоохоронців та поширення роз’яснювальної інформації у ЗМІ про те, як не стати жертвою аферистів, миколаївці продовжують потрапляти у шахрайські пастки.

Лише впродовж минулої доби мешканці Миколаєва та області віддали шахраям більше 50 тисяч гривень, повідомляє Відділ комунікації поліції Миколаївської області.

Серед постраждалих і жінка з Корабельного району міста Миколаєва, яка переказала аферистам 8 тисяч гривень на банківські витрати, аби отримати 200 тисяч гривень, про нібито виграш яких вона дізналась із смс, що надійшло на її номер телефону.

У поліції також розповіли миколаївцям про популярні шахрайські схеми.

Схема «Псевдобанківські працівники»

Шахраї, зателефонувавши на мобільний телефон жертви, представляються співробітниками банку та, нібито з метою зберегти кошти на рахунку клієнта, повідомляють громадянам неправдиву інформацію, на кшталт, заблокування картки, необхідність уточнення контактних даних, хакерська атака на фінансову установу тощо.

Почувши вказану інформацію, постраждалі необачно надають шахраям всю конфіденційну інформацію, в результаті чого позбавляються своїх заощаджень.

Щоб убезпечити себе від вказаного виду шахрайства, громадянам варто розуміти, що вся система користування банківськими картками є вашими персональними даними: банківська картка, її номер, пін-код, номер мобільного, до якого прив’язана картка, логін, пароль, а також тризначний на звороті картки CVV-код. Саме ці відомості є тими «ключами» до ваших грошей, що знаходяться на балансі картки.

Кожен повинен усвідомлювати, що вищезазначену інформацію повідомляти будь-кому зі сторонніх осіб, у тому числі і працівникам банку, забороняється!

У разі надходження на ваш мобільний такого повідомлення, необхідно одразу зателефонувати на «гарячу лінію» банку або ж самостійно звернутись у банківське відділення для отримання роз’яснень.

Схема «Інтернет-шахрайство»

Зараз ми все частіше купуємо чи продаємо власні речі за допомогою інтернет-ресурсів. Але і тут потрібно бути обережними, аби не натрапити на шахраїв. Будьте обачними, якщо ви знайшли товар за значно нижчою ціною в Інтернеті або продавець вимагає повну оплату товару, не поспішайте сплачувати чи надсилати передплату, користуйтесь послугою накладного платежу вже після отримання замовлення або купіть товар у іншому місці.

Схема «Ви виграли приз»

На мобільний телефон надходить повідомлення “На ваш номер випав приз» (автомобіль або кругленька сума грошей). За більш детальною інформацією потрібно звернутися за вказаним у повідомленні номером. Коли «щасливий власник» дзвонить, співрозмовник, який відрекомендовується представником компанії, що проводить розіграш, розповідає про деякі умови, виконавши які можна отримати приз – комісійні за послуги транспортування і страхування або сплата послуг переказу чи податків.

Щоб отримати подарунок, довірливі громадяни оплачують запропоновані суми, і чекають на свій виграш, навіть якщо і не брали участі у жодному розіграші.

Схема «Пенсіонери під прицілом шахраїв»

Користуючись довірою літніх людей, зловмисники приходять до них додому з пропозицією терміново поміняти заощадження на нові купюри у рамках «грошової реформи». Ознайомте своїх літніх родичів та знайомих із цією поширеною схемою. Не можна нікому показувати, де зберігаєте свої заощадження, не слід обмінювати свої гроші на нові купюри, адже шахраї використовують «сувенірні» купюри або нарізаний папір.

Пам’ятайте, ваше оперативне повідомлення дозволить правоохоронцям швидко відреагувати на звернення і затримати причетних до злочинів осіб. Будьте обачними!

Тег

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button
Close