Блоги

Сквер «Серце міста», як зухвалий ПіаР та дерибан «регіоналів». Сєнкевич, як продовжувач справи

Миколаївці пам’ятають події до виборів у Верховну Раду 2012 року, коли «Партія Регіонів», а особисто Голова Миколаївської ОДА Круглов, Голова Миколаївської обласної ради Дятлов, інші «кругловці» Іллюк та Жук, гучно ПіаРились на реконструкції скверу, якому придумали гучну назву «Сердце міста». А відбувся фактично дерибан мільйонів бюджетних коштів. Заявлялось, що «регіонали» проведуть коштовну реконструкцію виключно на гроші спонсорів і «подарують» сквер містянам. Бурхлива діяльність фактично скінчилась після виборів. Проте з’ясувалося, що ПіаР був за бюджетний рахунок, місту прийшлось, ще роками, виплачувати за виконані роботи тим же членам «Партії Регіонів», депутатам міськради. Незважаючи на протести активістів-майданівців, що вимагали від «регіоналів» самим сплатити свої рахунки.

Ініціатори ПіаРа так і не заплатили багато мільйонів субпідрядним організаціям за виконані роботи, як то кажуть «пробачили».

Зараз хочеться оцінити якість РозПіареної «реконструкції» зазначеного скверу. Візьмемо для прикладу те, що лежить на поверхні, те, що можна побачите власними очима.

Взагалі це величенька паркова зона у формі пентаграми, переважну площу якої складає газонна частина. Тільки от із року в рік, в спекотну пору року, усе літо точно, ця газонна частина уявляє з себе випалену Сонцем землю. Газон повинен бути, але він відсутній! Нічого дивного, в Миколаєві кліматичні умови не Великобританії, без систематичного (влітку щоденного) поливу трава вигоряє (навіть бур’ян):

Фото:
Проведемо дуже приблизні розрахунки, «на око». Видно, що площа скверу значно більша ніж площа квадрату з стороною 100 метрів. Тому газонна (земляна) частина, як мінімум, може складати площу 100 на 100 метрів. Це 10 000 кв. м. З інформації професійних «озеленювачів» та опираючись на «Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах» (Наказ Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України № 105 від 10.04.2006 року), необхідна, щоденна витрата води, для утримання газону в наших умовах, складає 10 літрів на квадратний метр. 10 000 кв. м. помножити на 10 літрів дорівнює 100 000 літрів. Виходить на полив треба мінімально 100 т. води на день. Для порівняння. Звичайна, залізнична цистерна на 4 вісі – 62 тони. Звичайна автоцистерна ЗІЛ для поливу – 7 тон. А ще необхідний полив для чисельних дерев та кущів.

Подивимось, що для поливу зроблено в «Серці міста». Знаючи люди стверджують, що у чотирьох кутах скверу влаштовані по одному під’єднанню для поливу «квартирного», «для крану», максимум пів дюймового діаметру. Я на днях ретельно шукав, знайшов тільки два, у протилежних кутах по вул. Нікольській:

Спробуйте такими «піпетками» наповнити хоча б одну залізничну цистерну?

Друга можливість для поливу це — полив автомобільними цистернами. Але для того, що б не вкладати в будівництво реальні гроші, доріжки в сквері зробили чисто пішохідні, з плитки, без спеціальної твердої основи. От і вийшло, що, ще при добудові, на доріжки спробувала заїхати автотехніка та повністю їх поруйнувала. Є відоме фото:

А як збираються, наприклад, обрізати гілки дерев без автокрану?

От і виходить, що сквер винен бути начебто великою зеленою зоною, але по факту без газонів, необхідного уходу, перспектив розвитку.

А недобудований «співочий» фонтан? Накритий роками профнастилом і туди може впасти дитина. Лишився на первинних стадіях, без гідроізоляції, заливається опадами і відповідно кородує бетон. Для відновлення прийдеться його повністю переробляти з нуля.

Правда дерибан «папєрєднікав» не виправдовує дерибан сучасних керманичів міста, на чолі з Сєнкевичем, які викидають сотні бюджетних мільйонів на непотрібні «реконструкції», накшталт пл. Соборної, ПК Молодіжний. А переважна більшість комунальних об’єктів знаходиться часто у вкрай занедбаному стані, хоча потребує в рази менших вкладень.

Голова ГО «Комунальна самооборона» Дерев’янко Ігор

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button