620 рокiв тому на місці сучасного Корабельного району м. Миколаєва Князь Вітовт заклав митницю

ВІТОВЩИНІ - 620 РОКІВ

Чи знайдеться ще в нашій області район, який би мав таку давню і славну історію? У 1399 році за наказом великого князя Вітовта на місці сучасного Корабельного району м. Миколаєва була закладена митниця з укріпленням при переправі через Південний Буг.

Виноградна Криниця, Вітольд Гіммані, Вітовка, Богоявленське, Жовтневе, Корабельний район, все ці назви одного місця, яке відоме нам вже 620 років.

Вітовська земля пам'ятає кроки великих державників середньовічча: короля Вітовта, Богдана Сведригайла, князя Семена Олельковича, військового інженера, картографа Ґійома ле Вассера де Боплана, Кошового отамана Запорозької Січі Костя Гордієнка, автора першої у Європі конституції Пилипа Орлика, гетьмана України Івана Степановича Мазепи, короля Швеції Карла 12, кошових отаманів війська Чорноморського Сидора Білого, Захарія Чепігу, Антона Головатого, українського доктора Данила Самойловича - видатного епідеміолога Європи, архітектора Вікентія Ван Резента та багатьох інших достойних людей, які залишили глибокий слід не лише в історії України, але й в історії цілої Європи.

Межирічча Дніпра і Буга (до якого належить Вітовщина) споконвіку було землями вольностей війська Запорозького, тому багато сіл нашого району виросли з козацьких хуторів - зимівників і мають понад 300 літню історію, свідками чого є документи з архіву Нової Січі та давні козацькі хрести. До того ж, на теренах нинішньої Вітовщини відбувалися події, котрі впливали на долю як сусідніх країн, так і усієї Європи. Пам'ятаймо нашу давню історію.

Віктор Мних
Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!

Популярное за неделю:

Статьи:

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: