Блоги

Чому Коломойському з олігархами дефолт це — збагачення, народу – зубожіння?!

Багато хто задався питанням, нащо Коломойський почав «агітувати» за «штучний дефолт» в Україні, а зацікавлені олігархічні ЗМІ підхопили це, як позитив? При тому, що у всьому Світі дефолт вважається страшною, надзвичайною подією, від якої намагаються відбитися усіма силами.

Про штучність можливого дефолту держави Україна, що пропонувався, може свідчити заява Єврокомісії:

Объявив дефолт, Украина лишилась бы экономической поддержки Запада, — представительница Еврокомиссии

Про те, що дефолт це не «мана небесна», а реальний катаклізм, який в рази гірший, ніж негатив в Україні 2014-2015 років, можуть свідчити наступні публікації:

Сценарий Аргентины-2001 для Украины-2015: дефолт, разруха, голод, бандитизм и мародёрство

1998: дефолт, девальвация, инфляция 38% за месяц

Исландский прецедент. Правда и вымыслы борьбы с мировым господством

Так чому ж нас намагаються переконати, що дефолт це благо? Кому та чому така «агітація» може бути вигідною? Спробуємо розібратися.

Взагалі опираючись на досвід десятирічь нашої історії, олігархічну «прихватизацію» та «ваучерну дулю» для народу напрошуються деяка екстраполяція.

Колективні «Коломойські, Ахметови, Пінчуки, Фірташи, Боголюбови, Пінчуки, Порошенки», інші олігархи «експортери» у своїй масі не збираються ставати українськими Ілонами Масками, Стівами Джобсами, не збираються модернізувати «прихватизовані», колишні народні підприємства, чи будувати нові високотехнологічні виробництва, з високим ступенем обробки (великою кількістю «переділів»), з висококваліфікованою, а відповідно високооплачуваною робочою силою. Вони, як експлуатували, так й далі експлуатують технології 70-х років минулого сторіччя. Але на міжнародному ринку надвисока конкуренція, особливо на сировинному ринку й на ринку низко технологічної продукції (найжорсткіша, бо табуретки робити багато хто вміє, а станки з ЧПУ одиниці). Звісно у олігархів експортерів виникають проблеми, підтискують конкуренти, ті ж китайці з індусами, в яких аналогічні виробництва по новіше будуть. Але ж «гаспада» з 90-х років призвичаїлися до «підйомів» у 100-200 й більше %. Відповідно й придумано фінт «про щасливий та корисний дефолт». У реаліях, при дефолті, за борги відповідає держава, їй їх все рівно виплачувати кредиторам (якщо відмовишся повертати, будуть заарештовувати рахунки та майно за кордоном). Логично, альтруїстів у Світі нема, вимерли. За міжнародним законодавством, приватників-олігархів зобов’язання держави не стосується. При дефолті з відповідними фінансовою панікою, хаосом, багаторазово та гарантовано знецінюється національна валюта. Експортерам байдуже курс нацвалюти, вони продають товари за кордон у доларах-євро. Але платять чисельним робітникам у девальвованій гривні. Вартість робочої сили падає. При знецінені нацвалюти, також стрибають в гору ціни в гривні на імпортні газ з нафтою, відповідно на ЖКГ і все інше, бо у любому товарі є вартість енергоносіїв. Ми дуже багато у чому залежимо від покупки з-за кордону. Інфляція галопує!

Звісно, проблеми народу для олігархам байдужі. Проте зараз зручний момент, катастрофу дефолту можна буде списати на «папєрєднікав».

Доречи при попередньому знецінені гривні (правда не такому катастрофічному, як передбачається при дефолті) олігархи збагатіли, при загальному збіднінні народу, що свідчить рейтинг Форбс:

Рейтинг TOP-20 самых богатых людей в Украине: в 2015 году на манеже все те же

Рейтинг Forbes: 100 богатейших — 2016

Ідеолог українського націоналізму Ярослав Стецько: «Наша революція – всенародна, йдемо з народом, який тісно поєднує справу соціяльного визволення із національною незалежністю».

 

Голова ГО «Комунальна самооборона» Дерев’янко Ігор

Реклама на сайте
Показать новость полностью

Связанные статьи

Реклама на сайте
Back to top button