kloomba

«Захворюваність на кір зростає!», - миколаївців закликали робити щеплення

Управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради закликало мешканців міста зробити щеплення від кору.

«Станом на 27 грудня в закладах охорони здоров’я міста Миколаєва наявні 4700 доз вакцин проти кору, паротиту і краснухи, вакцина якісна, безпечна і ефективна. Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у управління охорони здоров’я», - йдеться у повідомленні управління.

Лікарі нагадали, що кір — небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 51 тиждень на кір в Україні захворіли 2 870 людей — 1071 дорослий і 1 799 дітей (на 8,2 % більше ніж минулого тижня).  Від ускладнень внаслідок кору в 2018 році по Україні померло 16 осіб (1 дитина у Миколаївській області), 12 з яких діти, 4 дорослі.

Загалом з початку року в Україні на кір захворіли 49 518 людей (18 297 дорослих та 31 221 дітей). У місті Миколаєві станом на 27.12.2018 року захворіло 523 особи, з яких 163 дитини 361 дорослий.

«Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику - військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики. Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців - усіх разом і кожного зокрема - залежить від рівня охоплення щепленнями у країні», - йдеться у повідомленні.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!
avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: