kloomba

Комплекти LEGO та меблі для учнів, додаткові гроші на з/п вчителям... Освітяни в Миколаєві підбили підсумки роботи за 2018 р.

У середу, 26 грудня, в Миколаєві пройшла нарада для керівників середніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів міста, яку традиційно наприкінці року організовує управління освіти міської ради. У заході взяли участь міський голова Олександр Сєнкевич, перший заступник міського голови Володимир Криленко, начальник управління освіти міської ради Ганна Личко.

Педагогічні працівники Миколаєва підвели підсумки роботи за 2018 рік та обговорили нововведення, які з’явилися у законодавстві, що стосуються сфери освіти, - повідомили на сайті міськради.

Звертаючись до присутніх, Олександр Сєнкевич зазначив, що в рамках проведення реформи децентралізації з передачею повноважень та зміною розподілу фінансування, громади отримали можливість вирішувати свої потреби на місцях, і таким чином дати дітям кращу освіту.

Про стан справ галузі, відзначивши досягнення освітян, поінформувала  Ганна Личко.

- У 2018 році на заробітну плату педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти з міського бюджету було додатково виділено 26 млн грн. Поточний рік став визначальним для реформування галузі освіти за концепцією Нової української школи, яку впроваджено в школах Миколаєва з 1 вересня. За новою освітньою програмою навчається понад 5 тисяч учнів.

Триває робота з організації освітнього простору Нової української школи, який сприяє вільному розвитку творчої особистості дитини. Так, у грудні поточного року в рамках освітнього проекту  всі загальноосвітні міста Миколаєва отримали комплекти шкільних меблів для першокласників.

- Всі педагоги перших класів пройшли підвищення кваліфікації, опанували нові технології та методики  навчання, впроваджувати їх допомагає оновлена матеріально-технічна база. Зокрема, було закуплено дидактичні матеріали, навчальне обладнання, техніку на загальну суму понад 11 млн грн. Школи міста Миколаєва від Міністерства освіти і науки України отримали 340 комплектів LEGO, що призначені для створення сприятливих умов розвитку та навчання дітей через гру. В закладах освіти активно продовжують створювати  всі умови для того, щоб діти з особливими освітніми потребами могли навчатися у звичайних класах. У нас на сьогоднішній день 53 таких класи, у яких навчаються 70 учнів. За два роки це вагомий показник нашої роботи, - розповіла ганна Личко.

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у 2018 році створено два інклюзивно-ресурсних центри. На їх облаштування на умовах співфінансування спрямовано кошти у розмірі 1 млн 245 тис. грн, з яких з міського бюджету - 919 тис. грн.,  з державного - 325 тис. грн. За кошти обласного бюджету центри облаштували сучасним інтерактивним обладнанням для навчання.

- Однак, два інклюзивні центри не забезпечують потреби міста, тому у наступному році управління освіти буде виносити на розгляд депутатів міської ради пропозицію про створення додаткових установ.

Зазначено, що у 2018 році залучено депутатських коштів у розмірі 4 млн 773 тис. грн.

У 2018 році міські школи взяли участь у Програмі “Громадський бюджет м. Миколаєва”, за рахунок якого у 2018 році залучено біля 3 млн грн. Так, 19 навчальних закладів міста подали 22 проекти, спрямовані на створення сучасного освітнього середовища.

- Як приклад, завдяки участі в громадському бюджеті, науково-методичним центром створюються сучасні STEM-лабораторії для занять робототехнікою. Отже, ми маємо активну педагогічну спільноту, яка генерує цікаві ідеї, залучає бюджетні кошти і використовує грантові можливості для поліпшення освітнього процесу наших дітей, - резюмувала Ганна Личко.

Під час заходу кращих представників галузі відзначили почесними нагородами.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!
avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: