kloomba

Миколаївська поліція виявлятиме факти незаконної реалізації хвойних дерев та просить допомоги у мешканців

Підрозділи поліції Миколаївської області розпочали комплекс цільових заходів з охорони хвойних насаджень, а також виявлення порушень під час їх реалізації.

Про це повідомляє Управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області.

«До проведення заходів залучатимуться спільні мобільні групи, створені з представників поліції, лісових господарств та інших зацікавлених суб’єктів, які перевірятимуть усі можливі місця реалізації ялинок, лісогосподарські підприємства, а також транспортні засоби щодо законності перевезення хвойних дерев.

Підприємці, які здійснюють перевезення та реалізацію ялинок, повинні мати наступний перелік документів: свідоцтво державної реєстрації фізичної особи-підприємця, накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну при перевезенні ялинок, сертифікат радіаційного обстеження дерев, а також дозвіл на торгівлю з «мокрою» печаткою», - йдеться у повідомленні.

Хвойні дерева, що реалізуються підприємствами Держлісагентства, обов’язково мають містити маркування бирками або самоклейними етикетками зі штрих-кодами. Для інших лісокористувачів та приватних осіб, відповідно до чинного законодавства, маркування дерев не є обов’язковим, але їх походження має бути підтверджене документально.

Поліція Миколаївської області застерігає про відповідальність за вчинення правопорушень, пов’язаних з продажем незаконно зрубаних хвойних дерев.

Так, відповідно до статей 65, 152, 159, 160 та 164 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, за незаконну порубку, пошкодження та знищення хвойних насаджень, а також порушення правил збереження, перевезення та реалізації такої продукції, законодавством передбачено покарання у вигляді накладення штрафів від 5 до 100 (в залежності від розміру заподіяної шкоди) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А за незаконну порубку хвойних дерев у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу». Відповідно до санкції вказаної статті, на правопорушника очікує покарання у вигляді від штрафу (5100 - 8500 гривень) до позбавлення волі на строк до трьох років.

Поліція Миколаївської області звертається до громадян: у випадках виявлення фактів незаконних порубок ялинок, їх подальшого транспортування або продажу, прохання повідомляти до поліції на лінію «102».

Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!
avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Azgard De
Azgard De

Эм...а что полиция не видит стихийных рынков возле дорог? Между прочим на Площади Победы рынок возле АТБ и деревьев с бирками там меньше всего.
К тому же смысл в такой просьбе от полиции:
1. Приедут ли они это большой вопрос
2. Продавцам ничего не сделают, они каждый год одни и те же

Димитр
Димитр

Видимо в этом и смысл - срубить бабла, а вы горожане - помогайте!

Популярное за неделю:

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: